Цьогорічного Нобелівського лауреата оголосили персоною нон ґрата у Косово

Цьогорічного Нобелівського лауреата оголосили персоною нон ґрата у Косово

Цьогорічного Нобелівського лауреата оголосили персоною нон ґрата у Косово
Facebook

Австрійський письменник і драматург Петер Гандке, який отримав Нобелівську премію з літератури, оголошений персоною нон грата в невизнаній Україною республіці Косово. Про це повідомив міністр закордонних справ Косово Беджет Пацоллі у Facebook.

"Сьогодні я вирішив оголосити, що Петер Гандке небажаний в Косово. З сьогоднішнього дня він є персоною нон-грата. Заперечувати злочину і підтримувати злочинців також є тяжким злочином", - написав Пацоллі.

Нобелівську премію вручили письменникові в Стокгольмі 10 грудня. Туреччина, Албанія і Боснія офіційно бойкотували вручення премій, через присудження нагороди Гандке, пише Радіо Свобода.

Протест проти нього зумовлений тим, що він під час воєн на Балканах виступав з просербських позицій, підтримував політику Слободана Мілошевича під час війни в колишній Югославії. Гаазький трибунал звинуватив Мілошевича в геноциді, зокрема вбивстві кількох тисяч жителів Сребрениці, порушеннях законів війни і злочини проти людства. Незважаючи на це, Гандке виступив з промовою на похоронах Мілошевича. У 1996 році письменник опублікував свої нотатки "Справедливість для Сербії", які розкритикували за «применшення військових злочинів», скоєних сербськими військовими.

Президент боснійської Республіки Сербської Мілорад Додік привітав Гандке з нагородою.

Сам Гандке після рішення про присудження йому премії не прокоментував звинувачення. У своїй Нобелівській лекції він також про це не згадував і не говорив про війну на Балканах.

Читайте також: Письменниці українського походження вручили Нобеля з літератури

На початок