Прискорить дерадянізацію і дерусифікацію: у ВР прийняли закон про заборону повʼязаних із Росією географічних назв

Прискорить дерадянізацію і дерусифікацію: у ВР прийняли закон про заборону повʼязаних із Росією географічних назв

Дерусифікація, зміна назв, закон, верховна рада
. Колаж: Суспільне

21 березня у Верховній Раді ухвалили закон, який забороняє географічні назви, що символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця та діячів, які здійснювали військову агресію. Про це у Telegram повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

"Закон спрямований на деколонізацію топоніміки та впорядкування використання у населених пунктах України географічних назв (...) З метою повного відновлення української історично-національної топоніміки, осучаснення її іменами новітніх Героїв у боротьбі з ворогом", — зазначено у пояснювальній записці.

Також там додають, що для сучасної України перейменування та зміна географічних назв не просто означає деколонізацію і дерусифікацію, але й "дорівнює самозбереженню нації".

"Сьогодні цей процес набирає неабиякої актуальності та ваги, адже у відносинах України та Росії, яка понад 8 років поспіль здійснює збройну агресію проти нашої незалежної держави, виникла нова цивілізаційна та політико- ідеологічна реальність", — додають автори проєкту.

Прискорить дерадянізацію і дерусифікацію: у ВР прийняли закон про заборону повʼязаних із Росією географічних назв
Назви, повʼязані з Росією, уже давно змінюють в Україні. Фото: Євгенія Антонюк

У записці депутати також навели як приклад сусідні країни, зокрема Литву, Латвію, Естонію та Польщу, які почали процес зміни географічних назв ще наприкінці 80-х – на початку 90-х років минулого століття.

А у чеському Брно із 1584 власних назв вулиць і площ змінили понад 200, причому під заборону потрапили навіть такі назви, як Гагаріна та Московська.

Автори вважають, що прийняття закону забезпечить зменшення впливу Росії на внутрішню політику України та "світогляд громадян" та прискорить дерадянізацію і дерусифікацію країни.

За законопроєкт №7253 проголосували 248 депутатів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок