До річниці знищення музею Куїнджі у Маріуполі створили його цифрову реконструкцію

До річниці знищення музею Куїнджі у Маріуполі створили його цифрову реконструкцію

До річниці знищення музею Куїнджі у Маріуполі створили його цифрову реконструкцію
. Фото: Misto Mariupol

Український дизайнер Дмитро Кіфуляк та директор House Museum Еван Кертіс Чарльз Холл створили цифрову реконструкцію художнього музею Куїнджі у Маріуполі. Про це 21 березня повідомило видання "Укрінформ".

Музей імені Куїнджі відкрили в Маріуполі в 2010 році в садибі Геоцинтова – будівлі 1902 року, зведеній у стилі модерн.

Проєкт створили до річниці — 21 березня 2022 року музей знищили внаслідок російського авіаудару під час облоги Маріуполя. Роботу присвятили також самому художнику Архипу Куїнджі.

Світло Маріуполя, або хто такий Архип Куїнджі

На думку авторів проєкту, музею Куїнджі був культурною памʼяткою Маріуполя. У закладі зберігалися картини таких митців, як Іван Айвазовський, Микола Глущенко, Василь Коренчук, Олександр Бондаренко, Тетяна Яблонська, а також роботи сучасних художників.

Експозиція музею Архипа Куїнджі містила близько 2000 експонатів, серед яких було 600 картин, 950 графічних робіт, 150 скульптур і 300 предметів декоративно-прикладного мистецтва.

До річниці знищення музею Куїнджі у Маріуполі створили його цифровий двійник
Руйнування музею Куїнджі. Фото: Олександр Горе/the-village.com.ua

Проєкт має назву "Ночі більше не буде", що передбачає "цифрове майбутнє для культурних цінностей, що перебувають під загрозою". За ідеєю розробників, у цифровому форматі цінні експонати будуть захищені від фізичних пошкоджень.

Цифрову реконструкцію будівлі почали зі збору туристичних фотографій колишнього художнього музею, які потім замалювали та відтворили у віртуальному просторі.

Проєкт "Ночі більше не буде" є першим у глобальній ініціативі зі збереження культурної спадщини та підтримки програмування історичних пам'яток. Автори додали, що робота шукає довгострокового куратора і буде продана як NFT, а частина виручених коштів піде на допомогу Україні.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок