Олександра Матвійчук виступить у межах спільного проєкту Docudays UA та МОТ у Києві

Олександра Матвійчук виступить у межах спільного проєкту Docudays UA та МОТ у Києві

олександра матвійсук докудейз мот
. Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук. Фото: Олександра Матвійчук/ Facebook

З 17 лютого у Києві працює культурний простір "Модуль тимчасовості". У межах проєкту, створеного у співпраці з Docudays UA, покажуть документальний фільм "Євромайдан SOS". На обговорення стрічки 21 березня завітає правозахисниця, голова "Центру громадянських свобод", що став лауреатом Нобелівської премії миру, Олександра Матвійчук.

"Цей фільм особливий для сотень небайдужих людей, які приєдналися до ініціативи Євромайдан SOS. Наш захід у "Модулі тимчасовості" — відповідь на запит суспільства щодо пошуку нових сенсів, а також задоволення потреби у просвітництві та залучення звичайних людей до захисту своїх прав і свобод", — вважає директорка Правозахисного департаменту Docudays UA Ксенія Шиманська.

У МОТ додали: "Ми пропонуємо формат дружньої розмови без формальностей та промов".

Олександра Матвійчук, як і інші активіст_ки, стала героїнею документального фільму "Євромайдан SOS" режисера Сергія Лисенка.

Окрім обговорення стрічки, організатори планують поговорити з правозахисницею про:

  • Нобелівську премію миру і що таке "мир" сьогодні;
  • як змінюється світ і куди він рухається;
  • слабкі та сильні сторони демократії;
  • як Україні не втратити свій голос на другому році повномасштабної війни;
  • про роботу над помилками, яку варто провести.
Олександра матвійчук МОТ
Участь в обговоренні стрічки візьме героїня фільму Олександра Матвійчук. Фото: Docudays UA

Усі кошти із продажу квитків підуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії.

Олександра Матвійчук уже стала героїнею проєкту португальського митця стрітарту Vhils. Той створив портрет активістки, використавши патріотичні плакати та постери, які розвішували в українських містах в перші місяці повномасштабного вторгнення.

"Ця видатна жінка зробила справою свого життя обстоювання прав людини та прагнення до демократії в Україні (...). Наразі вона робить усе, щоб українців почули. Саме тому я обрав її", — пояснив Vhils в інтерв’ю DTF Magazine.

"Модуль Тимчасовості" (MOT) — новий тимчасовий культурний простір у Києві, створений із міжнародною командою, та одночасно — виставка сучасного мистецтва під кураторством Фабріса Бусто. У її межах 3 місці будуть показувати твори 28 митців із 10 країн.

У команді don’t Take Fake зазначають, що МОТ — "це спроба зафіксувати плинність життя та часу в мистецтві, а також показати його невизначеність і водночас підтримати бажання в усіх, хто залишається в Україні, продовжувати жити, створювати та виборювати".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок