Розслідування щодо розкрадання ₴4,4 мільйона для кіностудії Довженка завершилося

Розслідування щодо розкрадання ₴4,4 мільйона для кіностудії Довженка завершилося

Розслідування щодо розкрадання ₴4,4 мільйона для кіностудії Довженка завершилося
. Фото: Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка/Facebook

У вересні 2022 року НАБУНаціональне антикорупційне бюро України і САПСпеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру колишнім головному інженеру ДП "Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка" та генеральному директору приватної компанії у розкраданні понад ₴4,4 мільйона. 14 березня вони завершили розслідування, про що й повідомила пресслужба НАБУ.

Слідство встановило, що у листопаді 2018 року ДП "Кіностудія ім. О. Довженка" оголосило відкриті торги з закупівлі телевізійного та аудіовізуального обладнання.

Але гендиректор компанії домовився з головним інженером держпідприємства про перемогу у торгах та укладення з ним договору, що не передбачав санкцій за порушення термінів постачання обладнання.

Згідно з умовами договору, обладнання мали поставити до кінця 2018 року, але кіностудія отримала його лише у квітні 2019 року, а те, що було отримано, було лише частковим. Попри це, підприємство повністю оплатило послуги.

Розслідування щодо розкрадання ₴4,4 мільйона для кіностудії Довженка завершилося
Розслідування щодо розкрадання ₴4,4 мільйона для кіностудії Довженка завершилося. Фото: Вікіпедія

Вартість непоставленого та оплаченого обладнання становить понад 4,4 млн грн. Заволодіння цими коштами й інкримінують підозрюваним.

Дії головного інженера та гендиректора приватної структури кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Стаття 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищемКК України.

14 березня 2023 року колишньому гендиректору приватної компанії змінили повідомлення про підозру, додатково інкримінувавши ч. 1 ст. 209 КК України Стаття 209. Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом1. Набуття, володіння, використання, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, (...) - караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна..

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок