"За внесок у перемогу": вручення Шевченківської премії перенесли на травень та доповнили додатковою номінацією

"За внесок у перемогу": вручення Шевченківської премії перенесли на травень та доповнили додатковою номінацією

Оновлено
"За внесок у перемогу": вручення Шевченківської премії перенесли на травень та доповнили додатковою номінацією
. Фото: Суспільне Кропивницький

Національну премію імені Тараса Шевченка вперше за багато років не вручили 9 березня, у день народження поета. Голова Комітету премії Юрій Макаров у своєму Facebook 10 березня розповів причини, чому нагородження перенесли та оголосив нову дату церемонії.

Оскільки, згідно з Положенням, у конкурсі можуть брати участь твори, оприлюднені не пізніше, ніж за пів року до подання, нині у конкурсі представлені роботи, створені до початку повномасштабного вторгення Росії.

"Виходить, головна премія країни не повною мірою виконує своє основне призначення: фіксувати тенденції розвитку національної культури, служити орієнтиром мистецькій спільноті щодо актуальних напрямків креативного пошуку", – додав він.

Саме тому Комітет звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням доповнити існуючі номінації додатковим конкурсом "За внесок у перемогу".

Макаров додає, що найближчим часом розроблять зміни до положення та оголосив про прийом заявок на участь у додатковій номінації.

Без Шевченківської премії: твори, які не отримали нагороду, але варті уваги

Переможці додаткового конкурсу разом із цьогорічними переможцями третього туру оголосять 22 травня, в день перепоховання Кобзаря.

"Які б не були грандіозні ідеї щодо нових номінацій, але оголосити тих, хто переміг, треба було вчора. Вони пройшли всі етапи конкурсу і не заслуговують на неповагу"
Вахтанг Кіпіані

На своїй сторінці у Facebook висловився і журналіст, письменник та історик грузинського походження Вахтанг Кіпіані.

На його думку, оголосити переможців можна було й зараз (особливо, якщо вони дійсно визначені, як зазначено на сайті Комісії), а саму церемонію провести у Каневі у день перепоховання Шевченка: "Звісно, це не катастрофа, а просто додаткові причини недовіри до держави у момент, коли єдність і взаємоповага критично потрібні".

Раніше Суспільне розповідало, що 9 березня Володимир Зеленський зустрівся з діячами культури та мистецтва. Він подякував усім українським митцям, які допомагають дипломатам і журналістам протидіяти російським наративам.

"Дякую всім митцям, хто допомагає, особливо тим, хто в окопах, і тим, хто своє життя віддав цьому, і також тим, хто за кордоном допомагав журналістиці і дипломатії створювати хвилю підтримки, щоб Україна не була на самоті, бо на самоті перемогти Росію складно. І зараз ми великою командою йдемо із західними партнерами. Ця хвиля має вплив на посилення держави — і фінансово, і зброєю", — сказав президент.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок