Майже 190 тис глядачів та 25 млн гривень: результати перших прокатних вихідних мультфільму "Мавка. Лісова пісня"

Майже 190 тис глядачів та 25 млн гривень: результати перших прокатних вихідних мультфільму "Мавка. Лісова пісня"

Майже 190 тис глядачів та 25 млн гривень: результати перших прокатних вихідних мультфільму "Мавка. Лісова пісня"
Мавка. Фото: MAVKA/Facebook

За перші вихідні українського прокату довгоочікуваного мультфільму "Мавка. Лісова пісня" до кінотеатрів прийшло майже 190 тисяч глядачів, а касові збори склали майже 25 мільйонів гривень. Про це 6 березня повідомили у Facebook Державної агенції з питань кіно.

7 березня, в ефірі телемарафону, режисерка проєкту Олександра Рубан зауважила, що це неочікувані цифри для команди й, на її думку: "Зараз весна, всі хочуть радості й перемоги".

У прокат "Мавка" вийшла ще 2 березня – одночасно зі стартом прокату в Північній Африці та на Близькому Сході. Окрім того, український мультфільм покажуть у понад 20 країнах, зокрема у США, Канаді, Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Польщі.

Над анімаційним фільмом Мавка, створеним за мотивами "Лісової пісні" Лесі Українки, працювали сім років. Проєкт адаптований до жанру домашньої анімації, а у основі стрічки — образи зі слов’янських міфів і легенд.

Олександра Рубан також розповіла, що, на її думку, заважає розвиватися українській анімації: "Треба вірити в свої ідеї, які мають бути інноваційними, та ніколи не йти за кимось, а робити як ти хочеш, не повторювати ні за ким".

Вона додала, що важливим аспектом розвитку є фінансування, оскільки анімація – це дорогий екранний вид мистецтва, який вимагає технічне забезпечення, і софт до цієї техніки, і взагалі інший підхід: "Більше часу і більше коштів".

А також копродукція: "Ми можемо дати світу цікаві історії, і ми можемо і маємо робити це з нашими партнерами.".

Що відомо про мультфільм "Мавка. Лісова пісня"?

У вересні 2016 року проєкт здобув перемогу на 9-му конкурсі Держкіно і вже в грудні було підписано договір на виробництво мультфільму.

Загалом бюджет проєкту становить 187 млн грн. Частка державної участі у виробництві мультфільму складає 49,5 млн грн.

Перший трейлер мультфільму був показаний ще у липні 2017 року — в ньому присутня лише одна сцена, що показує зв'язок Мавки з природою, та гру Лукаша на сопілці, яку чує головна героїня. Другий трейлер зʼявився лише у грудні 2021 року з оновленим дизайном героїні.

Майже 190 млн глядачів та 25 млн гривень: результати перших прокатних вихідних мультфільму "Мавка. Лісова пісня"
Як змінився дизайн Мавки. Фото: MAVKA/Facebook

Анімаційних героїв мультфільму озвучували українські зірки Артем Пивоваров, Сергій Притула, Олена Кравець, Юлія Саніна, Олег "Фагот" Михайлюта, Олег Скрипка, DZIDZIO, Наталія Сумська, Катерина Осадча та Ніна Матвієнко.

Христина Соловій заспівала у двох офіційних саундтреках до фільму, а прима-балерина Національної опери Катерина Кухар працювала над рухами й пластикою Мавки.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок