10 березня Музей мистецтв ім. Варвари і Богдана Ханенків відкриває виставку "Тим Часом в Домі Ханенків" – вона триватиме до 30 квітня.
Експозиція представить роботи групи художників, яка допомагала музею із поточними завданнями: захист колекції та приміщень, ремонт після бомбардувань.
Представлено роботи митців під кураторством Максима Побережського та Катерини Лібкінд:
- Андрія Бойка,
- Олександра Довгого,
- Андря Сідоркіна,
- Олексія Романенка,
- Богдана Бунчака,
- Віктора Боровика,
- Валентина Радченка,
- Олексія Шмурака,
- Романа Михайлова,
- Станіслава Туріна,
- Ігора Македона,
- Добринї Іванова,
- Тараса Ковача,
- Діми Казакова.
За словами організаторів, проєкт кожного з митців є рефлексією на події війни, на їхній зв’язок із минулим, на долі музеїв під час повномасштабного вторгнення, а також на історію Музею Ханенків.
Виставка має три головні теми:
- "Звідки ми говоримо?" – експозиція прагне розповісти про те, ким і як вона створена.
- "Критерії вибору" – За якими критеріями твори потрапляють у музей? Як їх сортують? Хто і як вибирає, що рятувати в першу чергу?
- "Любов". "Ця тема раптово надихнула всіх учасників, а іноді перетворювалась на мову. Це тема, на яку чомусь важко зважитися у мирний час", – зазначили організатори.
10 жовтня в Києві внаслідок російських обстрілів пошкодили кілька закладів культури та освіти, зокрема Будинок учителя, музеї Ханенків і Шевченка, корпуси й бібліотеку КНУ Шевченка, Київську картинну галерею, Природничий музей і музей Києва, музеї-квартири Тичини й Бажана, Національну філармонію й "Український дім".
Що відомо про музей?
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (неофіційна назва: Музей Ханенків, попередня назва: Київський музей західного та східного мистецтва) — музей світового мистецтва, що презентує найзначніші в Україні колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. Музей засновано в 1919 році відповідно до заповіту колекціонера Богдана Ханенка (1917) та дарчої його дружини Варвари на ім'я Всеукраїнської академії наук (1918).
Колекція музею включає оригінальні твори живопису європейських майстрів, як-от Пітера Пауля Рубенса та Франсуа Буше. Є збірки скульптури та прикладного мистецтва Європи, колекції красного й ужиткового мистецтва Ірану, Тибету, Китаю та Японії, невеликі збірки мистецтва давнього Єгипту, Греції та Риму.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!