Увага, жінки співають про секс: 5 українських музиканток, що критикують аб'юз, сексизм та виступають за права жінок

Увага, жінки співають про секс: 5 українських музиканток, що критикують аб'юз, сексизм та виступають за права жінок

Увага, жінки співають про секс: 5 українських музиканток, що критикують аб'юз, сексизм та виступають за права жінок
Колаж Суспільне Культура

Не лише Аліна Паш, Альона Альона, Юлія Саніна — у новій українській музиці з'явилися нові потужні жіночі імена музиканток та продюсерок. Окрім того, за останні роки зросла кількість незалежних українських авторок, які відкрито та упевнено говорять про права жінок, критикують сексизм та порушують тему аб'юзу.

Суспільне Культура та проєкт "Artилерія" підготували перелік із п'яти виконавиць, за якими варто слідкувати.

Love. Mary

Love. Mary (Марія Поліщук) — представниця електронної сцени, яка самостійно продюсує власну музику — пише тексти, музику, займається аранжуванням. Співачка випустила кілька успішних синглів, зокрема пісню "Страх", у якій вона говорить про токсичні стосунки, а сам кліп побудовано на спротиві аб'юзивному партнеру.

Ось кілька прикладів із її текстів:

"Не чіпай, я люта, мною випита отрута"

"Я стала зимою

холодною і білосніжною

я більше ніколи

не буду з тобою ніжною"

Сцену "зумерам": як сформувалася нова незалежна музична сцена під час повномасштабної війни

renie cares

renie cares (Іра Панчук) є типовою представницею активної та свідомої української молоді. Вона випускниця Української академії лідерства, зараз завершує бакалаврат з філософії у Києво-Могилянській академії. Разом із друзями організовує вечірки "Леся Квартиринка". У своїй ліриці згадує тему аб‘юзу та любові до себе ("навчи мене"), і вважає, що розмови про фемінізм зараз дуже на часі.

badactress

Тік-ток зірка badactress свою першу пісню присвятила жінці, яка любить жінку (wlw.ua). badactress не приховує свою бісексуальність та розкриває тему сексуальності у підлітків. Артистка співає і говорить про любов так, як ніколи не співали в українській музиці чоловіки. Наприклад:

"Ти неначе сплетена із зірок

Я таких не бачила ще жінок

І ніщо не дасть мені цих надій

Як шепіт твій"

ВСЕ ПОГАНО?! Гомофобія, сексизм і мізогінія в українській музиці

ТУЧА

ТУЧА — електрона музикантка та композиторка, музична продюсерка та авторка блогу "Туча контенту". Що б вона не робила у своїх текстах та виступах, усе це стосується і профеміністичних тем. Наприклад, 2021 року ТУЧА випустила EP "Токсік" з шістьма піснями про токсичні партнерські стосунки, серед яких пісня про мазохізм у стосунках, стокгольмський синдром (любов до кривдника), токсичність ("Токсік") та віктим-блеймінг ("Ти — винна"). Ще одна важлива тема — критика сексизму. "Для мене сексизм — це коли тебе першочергово питають: "Хто тобі пише музику?" Я жодного разу не бачила, щоб це питали моїх друзів-музикантів", — говорить вона у спецвипуску "Artтилерії". Однак ТУЧА говорить про фемінізм не лише у піснях. Своїм прикладом, а також у влогах, вона неодноразово підіймала тему присутності жінок у музиці, зокрема невелику кількість власне жінок-продюсерок на українській музичній сцені.

Fakasutra

Якщо ви шукаєте сильний жіночий голос, який би відверто говорив про секс саме з позиції жінки, то зверніть увагу на співачку Fakasutra. Вона — це українське втілення Nicki Minaj та Cardi B з таким самим гострим словом, приємним вокалом та з відсилками до української літератури. Її альбом FAK включає 7 пісень про всі можливі види сексу та домінування жінки. Альбом співачки спровокував дискусію щодо того, чи можна аж так відверто говорити про секс. Вона каже, що можна, і співає, чому "снідати ми будем в позі шість та дев'ять" сприймається як "розпуста". Однак, попри те, що вона співає українською, співачка і досі веде комунікацію російською.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок