Письменниці українського походження вручили Нобеля з літератури

Письменниці українського походження вручили Нобеля з літератури

Письменниці українського походження вручили Нобеля з літератури
Facebook

Польська письменниця українського походження Ольга Токарчук отримала Нобелівську премію з літератури за 2018 рік, а австрієць Петер Гандке — за 2019 рік.

Токарчук отримала премію "за уявну розповідь, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин меж як форми життя", зазначили раніше у Нобелівському комітеті.

Петеу Гандке присудили нагороду"за впливовий твір, який з мовною винахідливістю досліджував периферію та специфіку людського досвіду".

Ольга Токарчук народилася в місті Сулехуві на заході Польщі в родині вихідців з України. Вона — польська письменниця, есеїстка, сценаристка, поетеса. Закінчила факультет психології Варшавського університету. У студентські роки як волонтер опікувалася психічно хворими особами. Після навчання працювала психотерапевтом.

Повний список переможців 2019 року:

Нобелівську премію миру присудили прем'єру Ефіопії Абій Ахмеду Алі за завершення 20-річного прикордонного конфлікту із сусідньою Еритреєю.

Нобелівську премію з хімії отримали Джон Б. Гуденаф, М. Стенлі Віттінгем та Акіра Йошино за розробку літій-іонних акумуляторів. Вони зробили революцію в нашому житті та їх нині використовуються у всьому: від мобільних телефонів до ноутбуків та електромобілів.

Нобелівську премію з фізики присудили науковцю Джеймсу Піблзу та астронавтам Мішелю Майору та Дідьє Кело. Вони отримали нагороду за роботи в області астрономії та астрофізики.

Нобелівська премія з медицини дісталась трьом людям. Це Вільям Келін, Пітер Реткліф і Грег Семенза. Нагороду отримали за дослідження в адаптації клітин до нестачі кисню.

Нобелівську премію з економіки отримали індійсько-американський дослідник Абхіджіт Банерджі, француженка Естер Дюфло та американець Майкл Кремер. Нагороду присудили"за експериментальний підхід до подолання бідності у світі".

На початок