Журнал "TIME" визнав "Жінкою року" засновницю "Маршу жінок" Олену Шевченко

Журнал "TIME" визнав "Жінкою року" засновницю "Маршу жінок" Олену Шевченко

Журнал "TIME" визнав "Жінкою року" засновницю "Маршу жінок" Олену Шевченко
. Фото: Гендер в деталях/Facebook

Видання "TIME" включило українську ЛГБТ+ активістку, засновницю "Маршу жінок" та керівницю громадської організації "Інсайт" Олену Шевченко до списку "Жінка року". Про це повідомили на сайті видання 2 березня.

"Олена Шевченко бореться за найбільш вразливі верстви населення України", – зазначають у "TIME".

У статті додали, що Шевченко та її колеги нині зосередили свої зусилля на фандрейзингу – придбанні всього, від аптечок до гормональних препаратів для трансгендерних людей. За її оцінками, у 2022 році вони зібрали понад $400 000 від різних донорів та кампаній.

Виданню Олена розповіла, що консервативні групи в Україні часто звинувачують ЛГБТКІ у втечі, стверджуючи, що "вони не захищають країну, не допомагають тут, в Україні". Тому її мета – показати, що ці спільноти дуже активні "на різних лініях фронту. Не лише на військовому, а й в інших сферах".

"Я досить скептично ставлюсь до будь-яких нагород та премій (…) Але для мене важливо використати будь-яку можливість зробити щось корисне, для тих, хто не може говорити чи боротись за свої права. За цей рік ми стали найбільшою гуманітарною українською ініціативою. Марш Жінок зробив неймовірне, допомагаючи простим жінкам, про яких всі майже забули", – зазначила Шевченко у власному дописі у Facebook.

"Ми пройшли шлях величезної трансформації від правозахисної організації для ЛГБТ+ людей, до руху, який робить титанічні зусилля, аби наша країна стала демократичною та рівною для всіх людей"
Олена Шевченко

Редакція журналу "TIME" щороку обирає 12 жінок зі всього світу, які зробили значний внесок у боротьбу за права людини. Цьогоріч серед тих, кого внесли до списку, є американські акторки Кейт Бланшет і Анжела Бассет, а також членкиня уряду Бразилії Аніель Франко, іранська журналістка Масіх Алінеджад, мексиканська активістка Вероніка Крус Санчес, інді-рок-музикантка Фібі Бріджерс, футболістка Меган Рапіно, боксерка Рамла Алі та інші.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок