Відзнаку "За вагомий внесок" від премії Oper!Awards 2023 отримала українська диригентка Оксана Линів

Відзнаку "За вагомий внесок" від премії Oper!Awards 2023 отримала українська диригентка Оксана Линів

Відзнаку "За вагомий внесок" від премії Oper!Awards 2023 отримала українська диригентка Оксана Линів
.

Диригентка Оксана Линів отримала спеціальну відзнаку "За вагомий внесок" від Oper!Awards 2023. Про це вона розповіла 28 лютого у своєму Facebook.

"Я пишаюся тим, що отримала цю спеціальну нагороду (...), після тої, яку я вже отримувала у 2020 році як "Найкращий диригент". Я хочу присвятити цю особливу премію всім моїм колегам у Teatro Comunale Bologna, особливо всьому оркестру", — написала вона.

Линів наголосила, що з початком повномасштабної війни в Україні музиканти італійського оркестру продемонстрували своє співчуття і підтримку нашій державі. За рік вони зіграли понад 10 творів сучасної української музики та внесли її до Болонських програм.

"Для нас було важливим зробити свій внесок до встановлення миру і свободи прямо зі сцени, як належить артистам", — зазначила диригентка.

Також вона додала, що присвячує нагороду команді Молодіжного симфонічного оркестру України, адже їм після евакуації вдалося реалізувати багато музичних проєктів, щоб "через музику повернути молодому українському поколінню музикантів віру, підтримку та надію".

Премія "Opera! Award" була започаткована у 2019 році і є єдиною галузевою премією в німецькомовних країнах, яка присвячена виключно оперному мистецтву.

Відзнаку "За вагомий внесок" від премії Oper!Awards 2023 отримала українська диригентка Оксана Линів
Відзнаку "За вагомий внесок" від премії Oper!Awards 2023 отримала українська диригентка Оксана Линів.

Хто така Оксана Линів?

Оксана Линів — українська диригентка. Перша жінка на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац.

У 2021 році Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Байройтського фестивалю. А у жовтні 2021 року її призначили музичним директором італійського оперного театру Болоньї — до цього протягом 260 років цю посаду займали лише чоловіки.

"Не існує жодної пісні, яка б змусила людину вибачитися". Репер Freel про музику під час війни

Раніше Суспільне Культура розповідало, що у квітні 2022 року Линів готувала прем'єру опери Петра Чайковського "Іоланта" російською мовою за участі російських виконавців та музикантів у Муніципальному театрі Болоньї (Італія), що викликало обурення інших диригенток, які відмовлялися грати на концертах, де звучатиме музика російських композиторів.

Відповідаючи на критику, Оксана Линів стверджувала, що спеціально залишила у своїх програмах твори тих російських композиторів, творчість яких пов'язана з Україною. Це, за її словами, створює привід говорити про це в публічному просторі: на пресконференціях, інтерв'ю тощо.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок