В Україні вийшов документальний фільм про рух опору на тимчасово окупованих територіях

В Україні вийшов документальний фільм про рух опору на тимчасово окупованих територіях

В Україні вийшов документальний фільм про рух опору на тимчасово окупованих територіях
. Кадр з фільму. Фото: надані творцями фільму

В Україні 27 лютого випустили документальний фільм про український рух опору "Нескорені. Українські партизани" — реальні історії хоробрих українців на тимчасово окупованих територіях.

"Ухваливши рішення про повномасштабне вторгнення, Росія очікувала швидкого та легкого захоплення України. Однак Кремль недооцінив тих, хто мав стати легкою здобиччю. (....) Ми вирішили розповісти частину історії великого спротиву", — розповів співпродюсер фільму Кирило Нечмоня.

Мета фільму — всебічно показати спротив українського народу проти вторгення Росії, а також вкотре продемонструвати світові, наскільки Україна єдина у своєму бажанні жити в незалежній, суверенній, вільній і мирній державі.

Режисером стрічки став Мирослав Гай. У цивільному житті його знають як керівника БФ "Мир і Ко", блогера і викладача акторської майстерності. З часів Майдану Мирослав захищав Україну від окупантів, згодом одним із перших записався добровольцем до лав Нацгвардії і вирушив у гарячі точки.

"На фільм мене надихнула зустріч зі справжнім українським партизаном. Він перетинав кордон тимчасово окупованої території десятки разів. Існував і спілкувався з оточенням у рамках своєї "легенди”" водячи окупантів за ніс. При цьому він абсолютно звичайна людина, у якої немає військової професії, він просто справжній патріот та герой", — зазначив Гай.

Головні герої документального фільму — справжні партизани, які активно працюють на захоплених росіянами територіях сходу й півдня України, допомагаючи українській армії.

В Україні вийшов документальний фільм про рух опору на тимчасово окупованих територіях
В Україні вийшов документальний фільм про рух опору на тимчасово окупованих територіях. Кадр з фільму. Фото: надані творцями фільму

"Поки ми робили цю стрічку, ми зрозуміли, що масштаб руху опору лише зростає, а контроль над окупованими регіонами росіяни встановити не можуть. Герої нашого фільму всіляко демонструють загарбникам, що їм тут не раді", — додав Нечмоня.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що активісти руху "Жовта стрічка" в Криму перетворюють символи російського вторгнення "Z" на синьо-жовті пісочні годинники, а також чинять опір на окупованій території Херсонщини, зокрема в Генічеську.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок