Виставка українського художника Василя Грубляка "Російський поцілунок" відкрилась у Парижі

Виставка українського художника Василя Грубляка "Російський поцілунок" відкрилась у Парижі

Виставка українського художника Василя Грубляка "Російський поцілунок" відкрилась у Парижі
. Фото надано пресслужбою L'AiR Arts (Париж)

24 лютого у Парижі кураторка Світлана Старостенко презентує проєкт інсталяцію українського художника Василя Грубляка "Російський поцілунок", створену з уламків двох російських ракет.

"Інсталяція "Російський поцілунок" стала логічною рефлексією на військову агресію росії в Україні. (…). Поняття ракетного уламка стало настільки звичним, що ідея взяти його за матеріал прийшла природно, навіть коли автор ще не бачив їх наживо", – йдеться у описі виставки.

У інсталяції художник використав уламки двох ракет С-300, які доставили з острова Хортиця, де у 16-18 століттях знаходилась запорізька Січ. Виставка триватиме до 4 березня.

Інсталяція була зібрана у 2 етапи:

  1. Після слідчих дій на місці прильоту ракети з воронки зібрали першу частину уламків.
  2. Пізніше на базу, де мешкали військові, прилетіла друга ракета. Обійшлося без жертв, але коробка з уламками була посічена новими осколками.
Парижі провели імерсивну виставку з полотнами Тараса Шевченка та Марії Примаченко
"Уламки цих ракет, які нині демонструються у центрі Парижа - міста-символу красивого життя, не вбили нікого. Але в цих фрагментах назавжди збережеться намір Росії - знищити якнайбільше українців"

"Російський поцілунок" принципово не може вважатися закінченим твором, – зазначають у пресрелізі. – Допоки в Україні йде війна, поки по українцях стріляють російськими ракетами, ця інсталяція може бути збільшена в нескінченну кількість разів".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок