OSINT-спільнота Molfar проаналізувала, як змінилися музичні вподобання українців за останні шість місяців, та порівняли їх з результатами попереднього аналогічного дослідження. Результати дослідження опублікували 6 лютого.
У Molfar розглядали 5 найпопулярніших стрімінгових майданчиків в Україні: Youtube Music, Spotify, Deezer, Shazam, Apple Music.
На кінець січня 2023 року найпопулярнішими сервісами є Youtube Music та Spotify з 7.12 млн та 2.91 млн візитів українських користувачів відповідно. Сукупна кількість українських користувачів на всіх п’яти платформах також збільшилася: понад 10 мільйонів у червні проти понад 11 мільйонів у грудні.
Серед того, що саме українці слухали, дослідники виділили 100 найкращих композицій на кожному музичному стримінговому сервісі за локацією "Україна" й поділили їх на пʼять категорій за виконавцями:
- росіяни (ru);
- білоруси (by);
- українські співаки й гурти, які на момент вторгнення жили та працювали в Росії (UA*);
- українці (UA);
- всі інші.
Згідно із результатами, кількість російських виконавців за друге півріччя повномасштабної війни хоча й зменшилася, але все ще досить значна. Наприклад, на платформах Spotify з 48% зменшилась до 18%, а на Apple Music з 27% до 21%.
У спільноті виділили найважливіші зміни, які відбулися за останні пів року. Зокрема кількість російських виконавців на всіх платформах або не змінилася, або зменшилася, окрім Deezer – якщо пів року назад у списку треків був один росіянин, то там тепер їх аж двоє, що водночас робить його застосунком із найменшим відсотком російських пісень.
Також дослідники зауважили, що кількість українських виконавців на всіх платформах також зменшилася, причому суттєво: на 14% – в Youtube Music, на 11% – у Deezer, на 9% – у Shazam, і на 8% – у Deezer. Їх замінили собою групи та артисти з інших країн.
Та, попри це, на всіх стрімінгових музичних платформах українських виконавців все ж суттєво більше, аніж російських.
"Двома словами: боротьба триває", – зазначають у спільноті.
У Molfar також додали, що найбільше слухають українських виконавців на Youtube Music – 70% з першої десятки складають саме українські виконавці. На другому місці Apple Music, де українців у списку 60%, а на третьому Spotify із 40%. На четвертому — Shazam та Deezer, але у цих топах зовсім немає російських виконавців.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну музика змінилась. Зараз її основне завдання – підбадьорити людей, підтримати та покращити настрій. Саме тому популярними стають багато енергійних та швидких пісень, під які хочеться танцювати, адже саме рух та активність допомагають перемкнутися від нав'язливих думок.
Суспільне Культура ділилась списком пісень, що стали символом незламності духу та сили українського народу у 2022 році.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!