"Ірпінь. Хроніки відродження": презентували відеонотатки, як мешканці міста намагаються відновлювати життя

"Ірпінь. Хроніки відродження": презентували відеонотатки, як мешканці міста намагаються відновлювати життя

"Ірпінь. Хроніки відродження": презентували відеонотатки, як мешканці міста намагаються відновлювати життя
. Фото: пресслужба проєкту

5 лютого на YouTube-каналі агенції "АртПоле" відкрили доступ до відеонотаток Олі Михайлюк "Ірпінь. Хроніки відродження". Подивитися їх можна до 12 лютого.

"Ірпінь. Хроніки відродження" − це проєкт, що включав надання гуманітарної допомоги мешканцям Ірпеня, облаштування міських локацій, що постраждали від обстрілів, а також документування відродження міста та інтервʼю з його мешканцями.

"Відеонотатки Олі Михайлюк присвячені Ірпеню та його мешканцям, які після окупації та бойових дій у місті намагаються відновлювати життя. Попри те, що війна триває, попри власні розбиті будинки, понівечені вулиці і всі звичні раніше місця. Як це – висаджувати город і сад біля руїн? І як тепер говорити про втрати?" – йдеться у описі проєкту.

У межах проєкту представники мистецької агенції "АртПоле" висаджували у місті нові рослини.

Художниця та авторка ініціативи Оля Михайлюк розповідала, що взаємодія з рослинами дає людям можливість відволіктися від страшних березневих спогадів, оцінити ділянки ґрунту щодо вологи й сонячного проміння, аби кущі й квіти прижилися, а отже — подумати про мирне майбутнє свого міста.

Перша презентація відео відбулася ще у листопаді 2022 року.

Оля Михайлюк — мультидисциплінарна художниця. У 2007-му році разом з однодумцями заснувала Агенцію АртПоле, яка об’єднала митців, що працюють у різних сферах — художників, музикантів, перформерів, письменників.

Зараз продовжує працювати над розвитком взаємодії між різними мистецькими дисциплінами, зокрема, перформансом, музикою, літературою, відеоартом. В перформансах часто намагається дослідити первинні сенси слів, звертаючись до власної системи емоційних знаків і символів. Працює з темою інформації як такої.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок