"Без такої підтримки неможливо триматися": Гончарук прокоментувала перемогу на посаду гендиректорки "Довженко-Центру"

"Без такої підтримки неможливо триматися": Гончарук прокоментувала перемогу на посаду гендиректорки "Довженко-Центру"

"Без такої підтримки неможливо триматися": Гончарук прокоментувала перемогу на посаду гендиректорки "Довженко-Центру"
. Фото: Andrey Lobov, Facebook Олени Гончарук

6 лютого відбувся конкурс на посаду генерального директора "Довженко-Центру". Його уже вдруге виграла Олена Гончарук, яка керувала інституцією з 2021 року, поки рішенням Держкіно її не відсторонили від виконання обовʼязків.

"Я вважаю, що незалежно від особи керівника Національний центр Олександра Довженка має існувати, і він має право на майбутнє, бо це унікальна для України інституція, і зараз особливо відчутна її необхідність", – зазначила вона у коментарі Суспільне Культура.

Комісія обрала Гончарук без попереднього обговорення – вона отримала 6 голосів.

"Зараз комісія має підписати протокол засідання, передати його до Держкіно, і далі уже буде рішення за Держкіно. Чи ухвалять вони рішення підписати контракт, чи будуть у них ще якісь питання виникати... Тобто не хотілось би такого сценарію, як це відбулося минулого разу з Міністерством культури", – додала пані Олена.

Гончарук конкурс довженко держкіно
Конкурс на посаду генерального директора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук. Фото: Maryna Skyrda/Facebook

Олена Гончарук виконувала обов'язки генеральної директорки "Довженко-Центру" з 2021 року, оскільки Міністерство культури, у чиєму підпорядкуванні перебувала інституція, так і не підписало з нею контракт.

Влітку 2022 року "Довженко-Центр" офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України. Після аудиту у листопаді 2022 року Гончарук відсторонили від посади, а у грудні оголосили про новий конкурс.

"Я хочу дуже подякувати за підтримку усім: і журналістам, і громадськості, і фаховій спільноті, тим, хто кінематографію представляє. Без такої підтримки неможливо триматися", – додала Гончарук.

гончарук конкурс довженко держкіно
Конкурс на посаду генерального директора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук. Фото: Maryna Skyrda/Facebook

Що відомо про конфлікт Держкіно та "Довженко-Центру"?

  • "Довженко-Центр" ще 13 липня 2022 року офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України.
  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.
  • 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника "Довженко-Центру".
  • 3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-центру" Олени Гончарук порушили кримінальну справу.
  • Конкурс, який мав відбутися 3 лютого, перенесли на 6 лютого через повідомлення про замінування адміністративного приміщення Держкіно.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок