Режисерка Катерина Горностай увійшла до складу журі однієї з програм "Берлінале-2023"

Режисерка Катерина Горностай увійшла до складу журі однієї з програм "Берлінале-2023"

Режисерка Катерина Горностай увійшла до складу журі однієї з програм "Берлінале-2023"
.

Режисерка Катерина Горностай стала однією з членів журі категорії "Generation 14plus" Берлінського кінофестивалю. Про це стало відомо 1 лютого із публікації на сайті заходу.

Generation — це секція кіно про дітей і підлітків зі всього світу та проблеми, з якими вони стикаються, та має дві окремі категорії "Generation Kplus" and "Generation 14plus".

Катерина Горностай — українська режисерка та сценаристка.

У 2015 році її короткометражний ігровий фільм "Геть" переміг у Національному конкурсі Міжнародного кінофестивалю "Молодість". А у 2021 році її повнометражний ігровий дебют "Стоп-Земля" здобув "Кришталевого ведмедя" за найкращий фільм від Молодіжного журі в категорії "Generation 14plus" на Берлінале.

Паралельно з роботою режисерки та монтажерки вона також викладає документалістику. Після вторгнення Росії в Україну вона залишилася вдома, у Києві.

Українські фільми часто потрапляють саме у цю категорію на "Берлінале". Зокрема тут показували "Школу №3" Георга Жено та Єлизавети Сміт, "Терикони" Тараса Томенка тощо, а цьогоріч саме у категорії "Generation14plus" у конкурсі змагатиметься "Ми не згаснемо" Аліси Коваленко.

Це ніжний та емоційний портрет молодого покоління з прифронтових містечок сходу України.

У програмі "Generation Kplus" покажуть документальний короткометражний українсько-німецький фільм "Прокидаючись у тиші" Міли Жлуктенко і Даніеля Асаді Фаезі.

Стрічка розповідає про українських дітей-біженців, що знайшли прихисток у колишній німецькій казармі. У своїх іграх діти відкривають військові символи з минулого та пов’язують їх зі своїм досвідом.

Кінокураторка Саша Прокопенко ввійшла до складу журі Teddy Award Берлінського кінофестивалю

У програмі "Берлінале" цьогоріч покажуть також:

  • у програмі Panorama Dokumente покажуть документальний фільм "Залізні метелики" Романа Любого про обставини збиття літака MH17 на Донбасі;
  • стрічку "Це побачення" Надії Парфан відібрали до  конкурсної програми Berlinale Shorts 2023. Це історія про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах;
  • ігровий повнометражний фільм "Ти мене любиш?" Тоні Ноябрьової представить Україну у межах конкурсної програми Panorama. Це історія дорослішання, яка розгортається напередодні падіння СРСР.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок