Актору Алеку Болдвіну офіційно висунули звинувачення у вбивстві операторки на зйомках

Актору Алеку Болдвіну офіційно висунули звинувачення у вбивстві операторки на зйомках

Актору Алеку Болдвіну офіційно висунули звинувачення у вбивстві операторки на зйомках
. Фото: Rachel Mason

Американський актор та продюсер Алек Болдвін був притягнутий до кримінальної відповідальності у зв'язку зі стріляниною, яка призвела до загибелі операторки Галини Гатчинз на знімальному майданчику фільму "Іржа" у 2021 році. Про це 31 січня повідомило видання CNN.

Звинувачення висунули в окружній прокуратурі округу Санта-Фе, штат Нью-Мексико. Адвокати обох обвинувачених – Болдіна та відповідальної за зброю Ханни Гутьєррес-Рід – раніше наполягали на невинуватості своїх підзахисних.

Звинувачення включають два пункти у ненавмисному вбивстві, повідомили в офісі прокуратури. Так зробили для того, щоб присяжні могли вирішити, який конкретний пункт може бути більш доцільним, сказала окружний прокурор Мері Кармак-Олтвіс.

болдвін вбивство українка
Актору Алеку Болдвіну офіційно висунули звинувачення у вбивстві української операторки на зйомках "Іржі".

Обвинувальний вирок карається позбавленням волі на строк до 18 місяців і штрафом у розмірі до 5 000 доларів. Але через те, що у справі фігурує вогнепальна зброя, термін увʼязнення може збільшитися до п'яти років.

"Сьогодні ми зробили ще один важливий крок у забезпеченні правосуддя для Галини Гатчинз", – заявила окружна прокурорка Мері Кармак-Олтвіс.

"У Нью-Мексико ніхто не стоїть над законом, і правосуддя восторжествує"
Мері Кармак-Олтвіс

У прокуратурі зазначили, що Болдвін несерйозно поставився до вогневої підготовки на знімальному майданчику: "Було заплановано тренування тривалістю щонайменше годину або більше, але фактично тренування тривало лише близько 30 хвилин, оскільки, (...) відволікався і розмовляв мобільним телефоном зі своєю сім'єю під час тренування".

Гутьєррес-Рід також звинувачують у ненавмисному вбивстві, оскільки прокурори стверджують, що вона не наполягала на проходженні Болдвіном тренінгу з техніки безпеки, не перевіряла кожен патрон, що заряджався в зброю, і не дотримувалася відповідних протоколів безпеки при зберіганні боєприпасів.

Сімʼя застреленої Галини Гатчинз стверджує, що Алек Болдвін вбив її з необережності

Сам Болдвін стверджує, що не знав, що пістолет, з якого він стріляв під час репетиції, був споряджений бойовим патроном.

Його адвокат Люк Нікас назвав рішення прокуратури "жахливою судовою помилкою": "У містера Болдвіна не було жодних підстав вважати, що в пістолеті була бойова куля – або де-небудь на знімальному майданчику".

Що відомо про смерть Гатчинз

  • 22 жовтня 2021 року американський актор Алек Болдвін під час зйомок вестерну випадково поранив режисера та операторку, яка згодом померла у лікарні. У МЗС повідомили, що жінка мала українське громадянство.
  • 24 жовтня стало відомо, що частина знімальної групи кінофільму звільнилася за день до нещасного випадку через проблеми із безпекою.
  • 5 жовтня 2022 року Актор Алек Болдвін досяг мирової угоди з родиною українки Галини Гатчинз.
  • Водночас уже 6 жовтня у виданні New York Post зʼявилось повідомлення, що прокуратура стверджує, що мирова угода не вплине на можливі кримінальні звинувачення.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок