"Зали були заповнені вщент": Національна опера України відвідала з гастролями Японію

"Зали були заповнені вщент": Національна опера України відвідала з гастролями Японію

"Зали були заповнені вщент": Національна опера України відвідала з гастролями Японію
Фото: Дар'я Рибалка

Завершився гастрольний тур Національної опери України Японією. Гастролі тривали з 13 грудня до 15 січня і проходили найбільшими містами Японії. Що найбільше вразило митців і як їх зустрічала японська авдиторія, слухачам Радіо Культура розповів головний режисер Національної опери України Анатолій Соловʼяненко.

Трохи історії

Перші балетні гастролі Національної опери України до Японії відбулися наприкінці 70-х років минулого століття. А саме оперна трупа театру відвідала вперше цю країну у 2006 році. Як каже Анатолій Солов'яненко: "Японці багато бачили і чули. Тому вони є великими шанувальниками класичного балету, добре розуміються на складних класичних елементах. І тому дуже вибагливі".

Концерти в Японії

Було представлено 27 заходів в Японії. Серед них — балет "Дон Кіхот", опера "Кармен", два гала-концерти та 5 виконань 9 симфонії Бетховена. Остання, як казав Анатолій Солов'яненко, асоціюється у японців із миром та перемогами, це такий собі оптимістичний погляд у майбутнє. Тому виконання цього твору є обов'язковим там. У цих гастролях взяли участь усі творчі цехи театру: балет, хор, оркестр, солісти опери.

"Зали були заповнені вщент": Національна опера України відвідала з гастролями Японію
Національна опера України в залі Токіо Bunka Kaikan. Фото: Viktor Sachok

"Зали були заповнені вщент до 3000 глядачів. Це було дуже тепло, зворушливо і символічно. Багато людей приходило з українськими прапорами, зали і будівлі були прикрашені ними. Люди стоячи слухали гімн України", — згадує Солов'яненко.

Звучали в Японії твори Миколи Лисенка, зокрема увертюра до опери "Тарас Бульба". "Ми в Японії, користуючись можливістю, популяризували українську класичну музику". Гастролі такого великого колективу, каже головний режисер, — це досить дорога річ. І не така проста організаційна робота. "У травні нас запросили вже до Польщі на оперний фестиваль. Також перемовини тривають надалі з японськими партнерами".

Сезон Національної опери 2023 року

Новий сезон Національна опера України планує присвятити українській музиці. "24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення, відбудеться концертна програма, яка символізуватиме нашу волю та незламність. У першому відділенні прозвучить сцена "Січ" з опери Миколи Лисенка "Тарас Бульба", як історичний етап боротьби українського народу. У другому відділі прозвучить хоровий твір "Осяяні чорним золотом" сучасного українського композитора Євгена Петриченка.

У березні відбудеться оновлення опери Георгія Майбороди "Ярослав Мудрий. Також триває робота над постановкою опери Юрія Шевченка на моє замовлення, а також за моєю сюжетною канвою за мотивами казки Шарля Перро "Кіт у чоботях". У царині дитячої опери ми маємо прогалини. Ми орієнтуємося в першу чергу на свого глядача", – розповів головний режисер Національної опери України Анатолій Соловʼяненко.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок