Забужко, Сенцов, Ірванець: у так званій "ЛНР" вимагають вилучити з фондів бібліотек книги українських письменників

Забужко, Сенцов, Ірванець: у так званій "ЛНР" вимагають вилучити з фондів бібліотек книги українських письменників

Забужко, Сенцов, Ірванець: у так званій "ЛНР" вимагають вилучити з фондів бібліотек книги українських письменників
Фото: Рівненська обласна бібліотека для молоді

У так званій "ЛНР" створили список книжок "екстремістської літератури", яку рекомендують вилучати з фондів шкільних бібліотек. Повідомлення про це зʼявилось 21 січня у Telegram-каналі головний редактор видання "Трибун" Олексій Артюх.

"Від джерела отримав листа, який відучора розсилають по навчальних закладах окупованої Луганщини. У ньому йдеться про потребу вилучити українські книжки", – написав він.

Фондам шкільних бібліотек на окупованій Луганщині радять вилучити з фондів книги зі списку, в якому понад 300 позицій. Там художня література, книги з історії, біографії, есе, які стосуються України. Крім книг із списку також рекомендують прибрати:

  • літературу про Голодомор в Україні,
  • підручники та довідники з історії України,
  • комікси для дітей та підлітків,
  • літературу, яка "пропагує європейські гендерні цінності",
  • публіцистику, видану після 2014 року,
  • книги з серії "Знамениті українці";
  • художню літературу про "події періоду новітньої історії" в Україні і на Донбасі.
книги лнр українські письменники
У так званій "ЛНР" вимагають вилучити з фондів бібліотек книги українських письменників. Фото: Артюх/Telegram

Під заборону потрапили книжки Левка Лук’яненка, Симона Петлюри, Оксани Забужко, Олега Сенцова, Ірен Роздобудько, Євгена Положія, Сергія Лойка, Вахтанга Кіпіані, Дмитра Кулеби, Артема Чеха, Олександра Ірванця, Юрія Горліс-Горського тощо.

"Достойний список. Прекрасна bad company. Як хтось пожартував, упорядники списку знають сучасну українську книжку краще за багатьох українців", — написав у Facebook письменник Олександр Михед.

"І тут раптом свінуло: стоп, а книжка ж – 2016-го р. видання (в таблиці їхній 2018-го, але це вже 2-ге вид. було) – звідки ж вона взялась "у бібліотеках ЛНР"? І штука в тім, що вона там геть не одна така – видана в ті роки, коли Луганщина вже була під окупацією! Звідки вони там, ті книжки?" — наголосила письменниця Оксана Забужко.

І цей сигнальний змах прапорцем із окупаційного мороку - як привітання з Днем Соборности, знак "ми тут".
Оксана Забужко

Раніше повноважна пані посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс оприлюднила фото спалювання росіянами книжки з історії України під приводом так званої "денацифікації".

А з Маріуполя росіяни вивезли усі книжки з бібліотеки "на зберігання"

Посилаючись на свої джерела, радник мера Петро Андрющенко розповів, що українські книжки вивезли у Донецьк. "До великого багаття з українських книжок на площі Лєніна в Донецьку залишилось вже недовго…", — додав він.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок