Росіяни зруйнували понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури від початку повномасштабного вторгнення

Росіяни зруйнували понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури від початку повномасштабного вторгнення

Росіяни зруйнували понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури від початку повномасштабного вторгнення
Зруйнована церква Різдва Пресвятої Богородиці в Житомирській області. УНІАН

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії пошкоджено понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури, серед них – понад 500 пам‘яток культури. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів 22 січня у телемарафоні "Єдиних новин".

"У першу чергу, ми говоримо про консервацію тих закладів культури, які були пошкоджені. Це понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури, серед них – понад 500 пам‘яток культури. Нам важливо цієї зими зберегти їх", – сказав міністр.

Марек Лемєш з Управління національної спадщини Польщі зазначив, що попри ведення обліку втрат, неможливо повністю оцінити масштаб шкоди, яку російські військові завдають Україні

"Серед них 234 вже перевірені ЮНЕСКО. Це, ймовірно, тільки вершина айсберга. У Чернігові, де ми працюємо, виключно завдяки роботі моїх українських приятелів, які збирали дані про знищення, було 38 об’єктів, які офіційно фігурували у списку знищених, зараз же ми подвоїли перелік у цьому списку", — зазначив він.

росіяни зруйнували церва
Купол лежить на землі перед православною церквою, яку знищили російські війська в селі Богородичне на Донеччині, 7 січня 2022 р. Фото: АР

Водночас Ткаченко зазначив, що питання відновлення пошкоджених або зруйнованих об‘єктів культурної інфраструктури обговорюється із західними партнерами: "Коли ми говоримо з колегами на Заході щодо підтримки відновлення, у них виникає запитання, наскільки це доречно під час війни. Ми говоримо, що доречно".

"Якщо ми говоримо про культурну спадщину, не можна ні з чим порівняти, з жодним збройним конфліктом після 1945 року", — додав Марек Лемєш.

Росіяни цілеспрямовано вивозять з України культурні цінності

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що у виданні The New York Times зʼявилась публікація, що росіяни за час від початку повномасштабного вторгнення вкрали в Україні десятки тисяч предметів мистецтва, зокрема ті артефакти, вік яких сягає кількох тисяч років.

За словами експертів, це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу. Так росіяни мають на меті позбавити Україну її культурної спадщини.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок