Віра в кіно: рецензія на італійську комедію "Коза Ностра. Мама їде" з Ірмою Вітовською

Віра в кіно: рецензія на італійську комедію "Коза Ностра. Мама їде" з Ірмою Вітовською

Віра в кіно: рецензія на італійську комедію "Коза Ностра. Мама їде" з Ірмою Вітовською

За рік війни український кінематограф відвик від комедій. Але це не так. Скажімо, трагікомедія Олексія Тараненка "Я працюю на цвинтарі" у грудні успішно вийшла на стрімінговій платфопмі Netflix і трималась у національній десятці пліч о пліч з різдвяними стрічками. А ромком Наталі Пасеницької "Сусідка" став найкасовішим українським фільмом у прокаті з початку війни.

У цьому немає нічого дивного – наша психіка потребує елементарного розвантаження. Тим часом у мережі офіційно вийшла українсько-італійська комедія "Коза Ностра. Мама їде" з Ірмою Вітовською в головній ролі (режисер Джованні Дота, 2022). Рецензія на цей фільм від кінокритикині Віри Сивачук.

Сюжет фільму

Сицилійські канікули української мами. Героїню фільму звати Влада Коза. Завзята українка продає хату в Карпатах і летить до Італії – глядіти онука. Ніхто не просить, але то вже дрібниці. Донька і зять не в захваті, адже українська мама хоче все контролювати. Вона нестерпна у своєму бажанні врятувати всіх. Після чергового "не втручайся, самі розберемось" Влада йде від дітей і потрапляє в будинок колишнього мафіозі.

Фредо Логан, який тільки вийшов із в'язниці, намагається посунути конкурентів, віддати борг і збудувати стосунки з дорослими дітьми. Це найважче. Влада, яка не здогадується про справжній "бізнес" Логанів, без вагань кидається на допомогу. Бо розуміє: без неї ця чудова familia (тобто сім'я) пропаде.

Віра в кіно: рецензія на італійську комедію "Коза Ностра. Мама їде" з Ірмою Вітовською
Зйомки фільму "Коза Ностра. Мама їде". Фото: kurs.if.ua

Чим цікавий фільм

"Коза Ностра. Мама їде" – комедія без претензій на артхаус і викриття сучасного світопорядку. Не чекайте чогось грандіозного, а погодьтесь із правилами жанру і просто відпочивайте. Від реальності.

Це звичайна кримінальна комедія про те, що сім'я – передусім, навіть та найбільше у середовищі мафії. Такі фільми знімали, знімають і будуть знімати в Італії. Тут типовий сюжет – тато-мафіозі хоче привчити дітей до кримінального бізнесу, а ті пручаються. Протеїни, стартапи і гендерно нейтральне виховання дитини, – ось що цікавить цих клятих міленіалів, а не родинна справа! Звідси й більшість комедійних ситуацій, – із жартами, теж цілком притаманними жанру.

Трохи криміналу – викрадень і перестрілок на кладовищі, але цілком у межах рейтингу 16+. Здається, ми могли б спокійно пропустити цей фільм, але вчасно приїхала мама.

Ірма Вітовська, яка вже звикла перевтілюватися у мам зі складним характером, робить це знову. Завдяки їй фільм стає смішним і ліричним водночас, а ще дуже щирим. Про те, чи є межа і логіка материнської любові. Згадали "Мої думки тихі"? Якщо чесно – я теж.

Віра в кіно: рецензія на італійську комедію "Коза Ностра. Мама їде" з Ірмою Вітовською

Висновок

Знаю, що ви спитаєте – а як же імідж українки в кіно? Адже виходить, що вона покриває мафію, та ще й підкидає нестандартні рішення. Не сприймайте надто серйозно: "Мама їде" – всього на всього комедія.

За нею ховається історія сильної жінки, яка всюди дасть собі раду, та ще й іншим допоможе це зробити. До того ж, ми втекли від образу всіма пригніченої заробітчанки. І взагалі, це комедія про те, як заповзята українка взула мафію. Звучить бадьоро, правда ж? От і я про те.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок