Киянці відмовили у співбесіді через небажання спілкуватися російською: як відреагували в мережі

Киянці відмовили у співбесіді через небажання спілкуватися російською: як відреагували в мережі

Киянці відмовили у співбесіді через небажання спілкуватися російською: як відреагували в мережі
Футболка з написом: "Обережно, українська мова". Фото: УНІАН

У Києві дівчині відмовили у співбесіді, оскільки вона попросила спілкуватися з нею винятково українською чи англійською мовами. 18 січня вона опублікувала скріншоти переписки у Twitter.

"Ми змушені скасувати співбесіду на сьогодні, так як в нас в компанії багато російськомовних співробітників та керівників. А в вас є побажання в резюме тільки української або англійської мов. Успіхів вам", — йшлося в повідомленні.

19 січня компанія Budhouse Group опублікувала пост, де перепросила у дівчини за непорозуміння та зазначила, що їхнє підприємство є проукраїнською структурою.

"Виходячи з того, що вказано в резюме, працювати в колективі, де багато хто розмовляє не українською або англійською, вона би не змогла або не схотіла би", — йшлося в поясненні.

Водночас компанія заборонила лишати коментарі під дописом.

"Це не діти побилися в дитсадку і не школярі посварилися на перерві. Так виглядає дискримінація за мовною ознакою. (...) Тарас Кремінь, я точно не перший, хто вам про це повідомляє, але й зайвим точно не буде. І взагалі, дуже добре було б оновити роз'яснення для публіки з рецептом дій у таких ситуаціях", – залишив допис письменник і перекладач Остап Українець.

У коментарі для видання "Українська правда. Життя" мовний омбудсмен Тарас Кремінь зазначив, що цей інцидент став першим свідченням про порушення мовного закону під час співбесіди у 2023 році. Він також додав, що ТОВ "Budhouse Group" перевірять на дотримання мовного законодавства.

У коментарях до допису дівчини у Twitter користувачі поділилися власним досвідом відмов на співбесідах через українську мову.

мова українська коментарі

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок