У "Довженко-Центрі" повідомили, що Андрій Алферов не почав виконувати обов’язки генерального директора

У "Довженко-Центрі" повідомили, що Андрій Алферов не почав виконувати обов’язки генерального директора

У "Довженко-Центрі" повідомили, що Андрій Алферов не почав виконувати обов’язки генерального директора
.

17 листопада Держкіно призначило в.о. генерального директора "Довженко-Центру" кінокритика Андрія Алферова. За два місяці, 17 січня, на сторінці Центру у Facebook з'явилось повідомлення, що він так і не узявся до виконання обовʼязків.

"Від дати видання Держкіно наказу про призначення 17 листопада Андрій Алферов не приступав до виконання обов’язків генерального директора Довженко-Центру. Відповідні документи для його вступу на посаду до Довженко-Центру не надавалися. Тобто Андрій Алферов в Довженко-Центрі не працює", – йдеться у повідомленні.

У коментарі Суспільне Культура Алферов розповів, що йому заважає розпочати: "Умови, які я поставив й оприлюднив одразу після мого призначення. Вони є ключовими для збереження Центру й колекції".

Чому навколо "Довженко-Центру" ламаються списи

Одразу після свого призначення у власному пості у Facebook кінокритик заявляв, що він прагне скасувати наказ про реорганізацію та зупинити будь-які інші спроби її провести, а також зробити все можливе, щоб Олена Гончарук, яку він сам вважає легітимною переможницею конкурсу, таки прийшла на цю посаду.

У коментарі Алферов додав, що "певні особи в самому Центрі поставили мені ультиматум, що не пустять мене на робоче місце і водночас вимагають від мене вирішення питання зарплат й пишуть огидні пости".

"Потрібно було когось свого. Я вважаю, що я тут свій". Велике інтерв'ю з Андрієм Алферовим

На запит Суспільне Культура комунікаційниця "Довженко-Центру" Марія Глазунова зазначила:

"Андрій Алферов приходив у Довженко-Центр один раз, щоб поділитися своїми планами на діяльність із командою. Ця зустріч зафіксована на відео. Були досягнуті взаємні домовленості стосовно попереднього залагодження питань реорганізації та фінансування, з якими погодився і Алферов, і колектив. Алферов сам окреслив часовий проміжок для втілення цих обіцянок – один-два тижні. Але з тих пір нічого не змінилося

Що має на увазі Алферов, коли говорить про огидні пости і шантаж, ми гадки не маємо".

Андрій Алферов – режисер і куратор (зокрема, автор виставки "Польоти уві сні та наяву", яка проходила у "Довженко-Центрі"), кінокритик, член міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI. Уже після 24 лютого разом із кінознавицею Аксинією Куріною і російським кінокритиком Антоном Доліним брав участь у написанні циклу публікацій, присвячених фільмам українських авторів, на Meduza.

Що відомо про конфлікт між Держкіно та "Довженко-Центром"

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
  • 10 та 11 листопада працівники СБУ, поліції та прокуратури проводили обшуки в Центрі. За словами співробітників, шукали документи, повʼязані із колишнім директором та забудовником. Залишаючи будівлю, силовики не надали працівникам установи копії протоколу, а також забрали печатку ДЦ.
  • 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі, Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.
  • 17 листопада Юлія Каждан написала заяву про звільнення з посади в.о. директора ДП "Національний центр Олександра Довженка" у зв'язку з розчаруванням у "культурній спільноті". Держкіно призначило нового тимчасового в.о гендиректора. Ним став Андрій Алферов.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок