У Давосі відбулася панельна дискусія за участі медіакорпорацій Google та Netflix щодо збереження та діджиталізації української культурної спадщини. Про це 19 січня повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram-каналі.
Під час онлайн-виступу Ткаченко окреслив три головних завдання, які нині перебувають у фокусі Міністерства:
- збереження української культурної спадщини,
- допомога українським митцям в Україні,
- боротьба проти російської дезінформації.
"Адже це війна проти нашої ідентичності, яка відображає українську культурну спадщину, і нам доводиться боротися і захищати власну історію, мову та культуру", – додав міністр.

Міністр культури Литовської Республіки Сімонас Кайріс зазначив, що нинішня війна почалася задовго до 24 лютого і навіть 2014 року: "Це довготривала війна з довгою історією, тому дуже важливо думати про майбутнє".
У межах співпраці МКІП та Google наприкінці 2022 року уже запустили платформу для дослідження мистецтва, культури та історії України "Україна – поруч" (Ukraine is here).
"Як наслідок – багато українських культурних артефактів тепер можна побачити онлайн, тож якщо їх потрібно буде відновити після війни, люди знатимуть, як вони мають виглядати. У Google ми ніколи не вагалися, чи треба це робити", – наголосила директорка з питань громадської політики у Центральній та Східній Європі та Трансатлантичному регіоні, Google Марта Посланд.
Через війну в Україні пошкоджено 1189 об’єктів культурної інфраструктури — Мінкульт
"Ми дійсно розглядаємо українські фільми, серіали, документальні фільми як суттєву частину української культурної спадщини, тому продовжуємо щодня додавати нові фільми та серіали, дубльовані українською", – додав директор з питань громадської політики та перспективних територій в регіоні Європи, Близького Сходу та Африки, Netflix Алекс Лонг.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!