Фразою 2022 року у Литві обрали слова захисника острова Зміїний

Фразою 2022 року у Литві обрали слова захисника острова Зміїний

Фразою 2022 року у Литві обрали слова захисника острова Зміїний
. Державна прикордонна служба України/Facebook

Міністерство закордонних справ Литви визнало слова українського захисника острова Зміїний про напрямок російського корабля фразою минулого року. Про це повідомила Державна прикордонна служба України 16 січня на своїй сторінці у Facebook.

"Нечисленні, але надзвичайно сильні, емоційні та важливі слова українських прикордонників надихнули і український народ, і весь вільний світ – усіх, від сивочолих бабусь до військових і світових лідерів!" – зазначив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

З його слів, у дипломатії зазвичай вибирають більш помірковані фрази, але в деяких виняткових випадках потрібні такі сильні, ефектні слова.

Українські прикордонники також подякували партнерам з Литви за підтримку.

СЛОВО РОКУ литва україна
Фраза прикордонника з острова зміїний стала словом року в Литві. Фото: Державна прикордонна служба України/Facebook

За версією словника сучасної української мови та сленгу "Мислово" фраза "Русскій воєнний корабль, іді…" стала словом року в Україні.

"Вираз, по суті, є рімейком української національної ідеї, сформульованої Лесем Подерв’янським ще у 2014 році, — "від*ться від нас". Найширше використання цього та інших ненормативних висловів усіма шарами суспільства демонструє трансгресію суспільних норм, характерну для війни", – пояснюють у "Мислово".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок