Через вторгнення в Україну російському кладовищу у Франції загрожує "виселення"

Через вторгнення в Україну російському кладовищу у Франції загрожує "виселення"

Через вторгнення в Україну російському кладовищу у Франції загрожує "виселення"

Найбільшому російському цвинтарю Франції загрожує "виселення". Про це 15 січня повідомили у виданні "Le Monde".

Цвинтар Сент-Женев‘єв-де-Буа під Парижем є знаковим місцем для російської еміграції. Зокрема, тут поховані поетеса Зінаїда Гіппіус, письменник Іван Бунін, художник Константін Коровін, режисер Андрєй Тарковскій та балетмейстер Рудольф Нурієв, а також числені діячі Білого руху.

Некрополь був створений у 1927 році після першої хвилі російської імміграції до Франції. З 2005 року Росія виплачувала кошти для покриття витрат на оренду місць поховання осіб, родичів яких неможливо ідентифікувати.

Кілька останніх місяців 2022 року на могилах почали з'явилися невеликі таблички з написом "Термін дії концесії закінчився, для продовження або відмови від неї, будь ласка, зверніться до мерії".

франція росіяни могили кладовище
Могили російських письменників Дмитра Мережковського, Зінаїди Гіппіус та Іван Бунін на французькому кладовищі.

Це сталось, оскільки після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, місцева міська рада відмовляється приймати кошти від влади держави-агресора.

"Нам пощастило, цього року мали б оновити лише двадцять два, а це дуже мало", – зазначив президент Комітету з догляду за російськими православними могилами кладовища Ніколас Лопухін.

У 2021 році було оплачено продовження близько 40 концесій. На російську частину міського кладовища паркового типу припадає близько двох третин з 5 200 поховань – це 62% від загальної площі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок