Перейти до основного змісту
"Своя їжа – це шлях до свободи": створили атлас української кухні, куди внесли унікальні продукти, які можуть зникнути

"Своя їжа – це шлях до свободи": створили атлас української кухні, куди внесли унікальні продукти, які можуть зникнути

атлас української кухні
"Своя їжа – це шлях до свободи". Фото: pixabay

Італійський університет гастрономічних наук випустив атлас "Ковчег смаку в Україні", щоб задокументувати харчові продукти, яким загрожує зникнення. Про це стало відомо 11 січня.

Дослідники зібрали понад 80 прикладів таких рослин, тварин, які ними харчуються, а також готових продуктів та страв — локальні види риб та комах, фрукти та овочі, злаки та хліб тощо.

"Україна багата як різними діалектами, так і екологічними системами, і може пишатися різноманітністю своєї біокультури, яка є одним із найцінніших скарбів", – йдеться у передмові до книги.

Планується видання другого тому книги, що включатиме інші цікаві рецепти та продукти.

їжа бджола книга
Фото: unisg.it/

їжа книга італія
Фото: unisg.it/

"На жаль, так склалося, що традиційна їжа українців втратила свою популярність. Спочатку радянська влада знищила її та підмінила своєю. А згодом, після розвалу Союзу, ми загубили свою їжу серед маси іноземних продуктів та чужих страв. А разом із нею — значну частину національних гастрономічних традицій", – додав у другій передмові український кухар Євген Клопотенко.

Також він зізнався, що близько 20% продуктів, описаних у каталозі, стали для нього відкриттям.

"Як писав Тарас Шевченко, "І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь...". Варто читати, куштувати та цінувати. Бо в їжі лежить наш український код, а в коді лежить свобода. Отож своя їжа – це шлях до свободи", – зазначив Клопотенко.

їжа книга італія
Фото: unisg.it/

їжа книга італія
Фото: unisg.it/

Такі атласи створюють із 2017 року в межах руху Slow Food — з метою запобігти зникненню місцевих харчових культур і протидіяти швидкому харчуванню. Кожне видання базується на кабінетних і польових дослідженнях тієї чи іншої локальної гастрокультури.

Зараз є аж вісім томів. Вони охоплюють Албанію, Бразилію, Естонію, Кенію, Мексику, Нідерланди, Перу та Танзанію.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок