"Україна зупинить російську агресію на нашій землі": Зеленський виступив з промовою на "Золотому глобусі"

"Україна зупинить російську агресію на нашій землі": Зеленський виступив з промовою на "Золотому глобусі"

"Україна зупинить російську агресію на нашій землі": Зеленський виступив з промовою на "Золотому глобусі"

Уночі з 10 на 11 січня у Лос-Анджелесі пройшла 80-та церемонія нагородження премії "Золотий глобус". Президент України Володимир Зеленський у вівторок ввечері віртуально з'явився, щоб виголосити промову.

Зеленського представив актор і режисер Шон Пенн. Він зустрічався із Зеленським у Києві в листопаді минулого року, де знімав документальний фільм для Vice. Тоді режисер передав президенту Зеленському статуетку "Оскар", а сам отримав орден "За заслуги".

"Нам чітко нагадують, що свобода мріяти – це не просто людська розкіш, а скоріше людська потреба, за яку треба боротися і за яку треба жертвувати. Якби свобода мріяти була списом, я з гордістю представляю людину, яка сьогодні представляє найбільш відточений наконечник цього списа", – сказав Пенн.

Зеленський на "Золотому глобусі"
Шон Пенн виголосив промову перед виступом Володимира Зеленського.

Після цього Зеленський звернувся до присутніх у відеозверненні, нагадавши про початок церемонії вручення "Золотих глобусів" у 1944 році.

"Друга світова війна ще не закінчилася, але хід подій був переломлений, усі знали, хто переможе. Попереду були ще битви та сльози, і саме тоді з'явилася премія "Золотий глобус", щоб вшанувати найкращих виконавців 1943 року", – сказав Зеленський.

Зараз 2023 рік, війна в Україні ще не закінчилася, але хід подій змінюється. І вже зрозуміло, хто переможе

Він додав: "Попереду ще битви та сльози, але зараз я точно можу сказати вам, хто був найкращим у році, що минає, – це були ви. Вільні люди вільного світу. Ті, хто об'єднався навколо підтримки вільного українського народу в нашій спільній боротьбі за свободу".

"У Першій світовій війні загинули мільйони людей. Друга світова війна згубила десятки мільйонів. Третьої світової війни не буде. Це не трилогія. Україна зупинить російську агресію на нашій землі", – зазначив Зеленський.

Хто отримав статуетки "Золотого глобуса" читайте тут.

Що відомо про "Золотий глобус"

У 2022 році вручення нагород відбувалось без участі знаменитостей. Скандали, пов'язані з різноманіттям та етикою, залишили церемонію без мережевого мовника та відомих осіб для трансляції.

Однією з причин стало розслідування Los Angeles Times про фінансові схеми Голлівудської асоціації іноземної преси (HFPA), яка присуджує премію "Золотий глобус". Як повідомляло видання, розміри гонорарів її членів, швидше за все, суперечать законодавству США.

Крім того, HFPA зазнала критики через "відсутність расового різноманіття серед членів журі та різні етичні проблеми".

Український кінокритик став членом журі "Золотого глобуса"

Кінопремія "Золотий глобус" (Golden Globe) — американська кінопремія, яка присуджується Голлівудською асоціацією іноземної преси з 1944 року за кіно- і телефільми. Присудження "Золотого глобусу" розпочинає сезон різних нагород кіно і телеіндустрії, який звичайно завершується церемонією нагороди "Оскар".

За традицією нагородження відбувається після голосування за участю 86 провідних журналістів, які спеціалізуються на тематиці Голлівуду.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок