Історія, війна, музиканти та кіно: добірка нових українських подкастів 2023 року

Історія, війна, музиканти та кіно: добірка нових українських подкастів 2023 року

Історія, війна, музиканти та кіно: добірка нових українських подкастів 2023 року

Минулий рік був рекордним для українського подкастингу. Так, за даними сервісу listennotes.com за 2022 рік було опубліковано 422 нових подкастів. Для порівняння за 2021 рік було опубліковано 303 нових шоу. Студія IZONE Media поділилася своїми результатами роботи за рік та зібрала в одному відео коментарі про підсумки діяльності від інших виробників аудіо (Ukraїner, Megogo Audio, The Ukrainians, "Українська правда" та Суспільне).

Спираючись на ці позитивні тенденції, можна бути впевненими, що у 2023 році українські подкастери ще не раз здивують своїх слухачів і точно не залишать їх без нового контенту. А поки рік лише починається, пропонуємо добірку новинок, за якими вже можна слідкувати.

Як ми вижили

У новому сезоні подкасту розповідаються українські досвіди Другої світової війни. Автори проєкту зустрілися з тими, хто були тоді дітьми або підлітками, щоб вони поділилися своїми спогадами. На вас чекають 8 епізодів про життя в умовах нацистської окупації та після неї, Голокост, примусову працю, концтабірне повсякдення та спалені села.

Читайте також: "Як розробити ідею подкасту та втілити її: поради від авторів популярних українських аудіопроєктів"
Добірка нових подкастів 2023

Rebuilding

Російські військові знищують українські міста, залишають людей без житла, руйнують школи, музеї. Усе, що ми будували роками. Та попри все ми не здамося та все відбудуємо. А як це зробити, обговорюється у подкасті Rebuilding. Ви почуєте думки архітекторів, посадовців, волонтерів, хто вже працює над відбудовою. Яка робота ведеться вже зараз? Як має виглядати післявоєнна Україна? Та чим кожен з нас може допомогти відбудові вже сьогодні?

Добірка нових подкастів 2023

Музиканти і війна

Як українські музиканти виборюють нашу перемогу на всіх фронтах? Звідки беруть натхнення та нові ідеї? Про творчість, яка згуртовує народ та надає сил на боротьбу. Історії вибору, впливу та самовідданості у документальному проєкті від Радіо Культура.

Читайте також: "Хто і навіщо створює подкасти: розповідають автори популярних українських аудіопроєктів"
Добірка нових подкастів 2023

Віра в кіно

Українська воєнна документалістика, яка народжується на фронті, чи життєствердна класика, котру можна дивитися при свічках. Тут і зараз шукаємо кіно, яке допоможе нам пережити війну і блекаути, вірити в життя і Перемогу, а ще — зберегти здоровий глузд і здоровий гумор. Що побачили в Україні голлівудські зірки? Чи зможе український кінематограф усерйоз поборотися за Оскар? Що дивляться і знімають українці в умовах війни? Про це і не тільки у подкасті "Віра в кіно" від Радіо Промінь.

Читайте також: "Найкращі українські подкасти про кіно, акторів, сценаристів, продюсерів і телебачення"
Добірка нових подкастів 2023

Ніжний інгліш

Як урешті-решт перестати боятися англійської мови? Що потрібно, аби кінець кінцем сказати свої перші 20 слів англомовному іноземцеві? Чому та англійська все вчиться-вчиться, та ніяк не вивчиться? Ведуча подкасту Хельґі Палко впевнена, що мову неможливо вивчити, не вибудувавши із нею стосунки. "Ніжний інгліш" — подкаст про те, як будувати здорові стосунки з англійською мовою, виходить за підтримки Спільноти The Ukrainians.

Добірка нових подкастів 2023

Життя в серванті

Після початку війни з Росією у 2014 році всі ми почали активніше позбуватися радянщини. Найбільш очевидний шлях — викинути все застаріле й непотрібне. Однак є речі, або навіть звички, традиції, які ми нібито любимо і вважаємо своїми. Саме їх позбутися особливо важко. У новому подкасті The Ukrainians спільно з IREX спробують розібратися, як же нам прибрати ці радянські атрибути, які, неначе величезний сервант, стоять у нашому житті.

Добірка нових подкастів 2023

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок