Віра в кіно: рецензія на комедійний детектив "Ножі наголо-2. Скляна цибулина"

Віра в кіно: рецензія на комедійний детектив "Ножі наголо-2. Скляна цибулина"

Віра в кіно: рецензія на комедійний детектив "Ножі наголо-2. Скляна цибулина"
Фото: кадр з фільму

За 10 днів з моменту релізу продовження детективу "Ножі наголо" на Netflix зібрав 209 мільйонів годин і став третім найпопулярнішим в історії стримінгового сервісу. Сиквел, який режисер Раян Джонсон зняв за мотивами творів Агати Крісті, уже другий тиждень тримається у топ-10.

"Скляна цибулина" – фільм, що заслужив репутацію головного комедійного детективу року. Хвацько закручена інтрига, політичний і соціальний стьоб, прозорі натяки та Деніел Крейг в центрі кримінального карнавалу. Режисер Райян Джонсон, США, Нетфлікс, ЄС 2022 рік.

Про що фільм "Ножі наголо-2"

Здається, "Скляна цибулина" дражниться з класичного детективу. Майлз Брон, роль якого виконав Едвард Нортон, – ексцентричний мільярдер і псевдовинахідник. Він запрошує друзів провести вікенд на грецькому острові, на віллі з концептуальним дизайном, яку прикрашає велетенська скляна цибулина. Губернаторка, інженер, спортивний блогер і дизайнерка – хто відмовиться від розкішних вихідних на дурняк?

Ніхто, бо у всіх щось підгорає, – рейтинг, фінанси чи репутація, – і всі залежать від впливового друга. Лише одна гостя – колишня бізнес-партнерка Брона – їде не по гроші. А ще до компанії з якогось дива затесався приватний детектив Бенуа Бланк, якого грає Денієл Крейґ.

Страх і огида на дорогій яхті. Рецензія на фільм "Трикутник Смутку" Рубена Естлунда

Всі ці люди сходять на берег, щоб засмагати, тусити та слухати модну маячню з уст господаря. Та головна розвага – розплутати вбивство... самого Брона. Звичайно, вигадане, – переможець за кмітливість отримає планшет чи щось із цієї серії. Але ж ми знаємо, що буває, коли хтось пропонує погратись у вбивство у вузькому колі, де всі мають образи, мотиви і можливості.

Чому варто дивитися

Сценаристи намагаються втримати глядача різними сюжетними хитрощами. Як і в першій частині "Ножів", на середині фільму історія змінює оповідача, – типу "стоп, а тепер подумайте, чи насправді все було так".

Віра в кіно: рецензія на комедійний детектив "Ножі наголо-2. Скляна цибулина"
Фото: кадр з фільму

Але принади "Скляної цибулини" (дивно звучить, правда) – інші. Це міцна акторська компанія та картинка на 40 мільйонів баксів і, звичайно, триповерхова сатира.

Можливо, з деякими жартами Раян Джонсон пристойно запізнився (ще рік тому було модно глузувати атрибутів локдаун-стайлу), але це дрібниці. Адже "Скляна цибулина" замахнулась на більше. Стати фільмом, який тролить Ілона Маска (?) І всі геніальні прожекти і концепції майбутнього. Типу ось вам ще один мільярдер, який уявив себе людиною світу.

Віра в кіно: рецензія на романтичний детектив "Рішення піти" Пак Чхан Ука

Висновок

Як бачимо, детектив заради детектива перестає існувати. Він перетворюється на видовищний і саркастичний кримінальний фарс, який багато висміює, пародіює, передражнює. "Скляна цибулина" робить це дорого і пишно, – інакше, ніякі загадки та несподівані фінали не приклеїли б нас до планшетів на дві з половиною години.

Віра в кіно: рецензія на комедійний детектив "Ножі наголо-2. Скляна цибулина"
Фото: кадр з фільму

Наскільки влучно та справедливо режисер хотів висміяти Маска – побачите самі. Як і культи сучасності – від причалу в стилі Бенксі, до якого не можна причалити, до пафосного дизайну скляних цибулин тощо.

Тільки от халепа – пізно я подивилась цей фільм. "Меню" і "Трикутник смутку" набили оскомину сатирою на псевдоеліту і суспільство споживання. Думаю, ще кілька трендових спроб – і об'єктом сатири стане саме кіно, яке так хоче висміяти світ, що й вже й не смішно.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок