"Потрібно підтримувати віру в казку": як святкують день Святого Миколая батьки та діти

"Потрібно підтримувати віру в казку": як святкують день Святого Миколая батьки та діти

"Потрібно підтримувати віру в казку": як святкують день Святого Миколая батьки та діти
prm.ua

У день Святого Миколая за традицією маленькі українці шукають подарунок під подушкою або в спеціальному чобітку. Як реалізувати бажання дітей, що вони чекають у подарунок від Святого Миколая та як пояснити, що очікуваної речі може не бути – про це розповіла Ірина Жданова на Українському Радіо.

Часом батькам буває важко реалізувати бажання дітей. І пояснити це може бути непросто. А надто, якщо принести подарунок має сам Святий Миколай – для нього не має бути нічого неможливого.

Як пояснити дитині, що Святий Миколай може не принести очікуваний подарунок

Сімейна та дитяча психологиня Юлія Каргіна радить, як пояснити дитині, що очікуваного подарунка може й не бути: "Якщо батьки справді не можуть знайти та купити подарунок, але вони переживають, що очікування дитини не виправдалися й вона буде розчарована, то треба сказати правду. Наприклад, що через певний час з'явиться можливість і тоді вони це обов'язково куплять.

Читайте також: "Нічого святого: як Радянський Союз репресував Діда Мороза, а потім взяв його до себе на службу"
"Потрібно підтримувати віру в казку": як святкують день Святого Миколая батьки та діти
Фото: Суспільне Поділля

Якщо дитина говорить, що напише листа Святому Миколаю й він їй купить все, що вона захоче, то з цієї ситуації можна вийти більш м'яко. Треба розповісти про те, що Святий Миколай — це святий. Він не має якогось спеціального заводу чи магазину, не може зробити інтернет-замовлення. Можна писати різні побажання, але Святий Миколай все одно їх вибере сам і вирішить, чи це тобі потрібно. У будь-якому разі він зробить сюрприз: те, що буде для тебе найкращим саме в цей час".

Чи варто підтримувати віру в диво

Одні батьки намагаються підтримати віру дитини у диво, а інші в цьому питанні більш прагматичні. Юлія Каргіна вважає, що потрібно підтримувати віру в казку.

"Для дитячої психіки це корисно до 6-7 років. У цьому віці добре розвивається фантазія й це підсилює розвиток особистості. Якщо ж дивитися, який вибір робити в житті дітей, то краще підтримувати віру в казку, яка робить дітей щасливими. Це диво ми вкладаємо впродовж дитинства і не маємо права його руйнувати. Воно дає право дитині збудувати певні цінності: ти не повинен заслужити свято й подарунки гарними оцінками, хорошими вчинками, адже ти його отримаєш в будь-якому разі".

"Потрібно підтримувати віру в казку": як святкують день Святого Миколая батьки та діти
Фото: pexels.com

Які бажання діти просять виконати

У багатьох родинах напередодні свят діти пишуть листи Святому Миколаю. Журналістка поспілкувалася з батьками та дітьми й розпитала, що вони просили у святого. Бажання різноманітні: хочуть багато цукерок, набір маленьких машинок, хом'яка, іграшку та закінчення війни.

Щоб допомогти Святому Миколаю принести бажані подарунки, батьки інколи беруть дитячі листи й самі ідуть на пошуки. Керуюча магазином іграшок Світлана Шарапановська розповідає: "Кожного року мама або татусь приходить, розгортає лист. Є діти дуже креативні: вони малюють навіть іграшку, яку хочуть. Деякі пишуть її назву. Батьки виконують місію Святого Миколая. Бувало, що ми не могли зрозуміти, що дитина мала на увазі, адже вони знають усіх персонажів на ім'я і не завжди пишуть розбірливо. То часто ми здогадуємося.

Дуже приємно, коли батьки купують те, що дитина замовила. А потім вони нам дякують. Або коли дитина бере іграшку і каже, що це її найкраща іграшка в світі".

Читайте також: День святого Миколая: історія свята, традиції та прикмети
"Потрібно підтримувати віру в казку": як святкують день Святого Миколая батьки та діти
Фото: Запорізька ОДА

Консультантка магазину іграшок Людмила Хоменко теж часто допомагає шукати зашифровані в листах подарунки. Вона пригадала кілька таких випадків: "Діти пишуть "Майнкрафт" або малюють його. Батьки часто не розуміють, що намальовано, а потім виявляється, що то свинка звідти. Маленьку іграшку батьки можуть купити їм одразу, а от велику замовляють у Святого Миколая. По малюнках також шукають ляльок LOL, зброю, пластилін, набір зубастиків. Часто буває, що іграшки ще не встигли випустити, а діти їх уже замовляють".

Чимало дітей на різдвяно-новорічні свята отримують в подарунок саме книжки. Консультантка однієї з київських книгарень Яна Костельна розповідає, які видання вона рекомендує на подарунок:

"Це збірки казок. Наприклад: "7 святкових бажань", "Гість на Різдво", "Флетчер", "Різдвозавр", "Малюк Санта". Також сюжети з тваринним світом, як-от у книзі "Гучна зимова сплячка". Зараз популярні книжки, як-от адвент-календар, в якому є 24 історії – "Ельф для суперзавдань".

"Потрібно підтримувати віру в казку": як святкують день Святого Миколая батьки та діти
Фото: видавництво Vivat

За словами Яни Костельної є книжки, які користуються попитом цілий рік. Це, зокрема, серія романів про Гаррі Поттера. Консультантка іншої київської книгарні Олександра Шапка називає ще кілька популярних взимку книжок: "Різдвяна свинка", оповідання "Коли сніг пахне мандаринками", "19 різдвяних історій", "Дивовижне Різдво", "Різдвяна пісня у прозі" Чарльза Діккенса, "Хто зробить сніг" Мар'яни і Тараса Прохаська, "Містичне Різдво в готелі", "Гучна зимова сплячка", "Заборонений Санта", "Про Грінча, який вкрав Різдво".

Діти, в яких журналістка цікавилася, які подарунки вони хочуть отримати, називали різні іграшки та цукерки. А ось їхні батьки говорили про одне-єдине бажання: "Щоби закінчилася війна. Щоби спокійно ходити до школи. Щоби під час тривог не бігти додому".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок