Національна виставка "Світ Сковороди" тривала з 4 по 11 грудня в Українському Домі. За оцінками, її відвідало 15 тисяч людей.
У межах проєкту виступив Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського, а також музиканти грали барокову музику. Відбулися інтелектуально-дискусійна програма із чотирма діалогами, екскурсії, інтерактивний контент та майстер-класи.
Програму і зміст проєкту формували низка експертів, філософів, істориків, літературознавців, культурологів, музикознавців, кураторів, зокрема Євгеній Стасіневич, Богдана Романцова, Сергій Багро, Анна Гадецька, Катерина Диса, Тетяна Пилипчук, Олександр Савчук та інші.

У співпраці з Інститутом літератури на виставці були представлені рукописи, автографи, першодруки, списки, графіка та малюнки самого Григорія Сковороди, ексклюзивно надані інститутом.
А у співпраці з Національним літературно-меморіальним музеєм Г.С. Сковороди представили вцілілу статую філософа зі зруйнованого росіянами музею на Харківщині.

Загалом понад 15 тисяч відвідувачів побачили експозицію, а також:
- виставка розмістилася в Українському домі на 2-х поверхах площею близько 1150 м²;
- близько 250 метрів стежок вели відвідувачів і допомагали в пізнанні світу Сковороди;
- 518 свічок та ліхтариків було використано в експозиції;
- більше десятка експертів: філософів, істориків, літературознавців, культурологів, музикознавців – долучилися до створення мистецького проєкту в Українському домі;
- 16 годин лайвів із виїзної студії Радіо Культура в співпраці із головним інформаційним партнером виставки Суспільне Мовлення – це 960 хвилин розмов про Сковороду із цікавими людьми;
- 5 годин кураторських екскурсій та вперше організовані ексклюзивні кураторські "темні" екскурсії;
- 15 експертів доєднались до Сцени діалогів і провели загалом 8 годин інтелектуальних дискусій на тему життя, творчості та ідей Григорія Сковороди;
- більш ніж 20 тисяч згадок про Григорія Сковороду в соціальних мережах та понад 5 тисяч згадок про експозицію "Світ Сковороди".



10 грудня презентували документальний фільм "У пошуках Сковороди". Премʼєра фільму відбудеться 21 грудня на YouTube-каналі Суспільне Культура.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!