На пам'ятнику Шевченку в Луганську встановили табличку "Російський поет"

На пам'ятнику Шевченку в Луганську встановили табличку "Російський поет"

На пам'ятнику Шевченку в Луганську встановили табличку "Російський поет"
.

Росіяни змінили табличку на пам'ятнику Тарасу Шевченку у тимчасово окупованому Луганську, назвавши його "російським поетом". Про це повідомив журналіст Денис Казанський у Telegram 11 грудня.

"Це дуже смішно. Ще до війни російська пропаганда намагалася демонізувати Шевченка. У нульових замовляли пасквілі на нього Бузині. І приблизно тоді ж луганський письменник Гліб Бобров написав книгу "Тарас Шевченко — хрещений батько українського націоналізму" (наче це щось погане)", — написав Казанський.

Пам'ятник Тарасу Шевченку в центрі Луганська встановили у 1998 році. Він вважається пам'яткою монументального мистецтва місцевого значення й місцем, де раніше проводили свої акції луганські патріоти.

"Цікаво, чи напише тепер Гліб Бобров книгу "Тарас Шевченко – хрещений батько російського антифашизму"?" – додав журналіст.

Шевченко памʼятник Луганськ
На пам'ятнику Шевченку в Луганську встановили табличку "Російський поет". Фото: Денис Казанський/Telegram

Автор монумента – скульптор Іван Чумак. Бронзова скульптура висотою 5,5 м та вагою 5 т зображує письменника та художника Шевченка у віці 40-45 років.

З моменту захоплення Луганська росіянами місцеві чиновники та колаборанти неодноразово висували пропозиції знести пам'ятник або замінити його, проте ніхто так і не реалізував цю ідею.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок