Україна закликає західних союзників бойкотувати російську культуру, щонайменше поки не закінчиться війна

Україна закликає західних союзників бойкотувати російську культуру, щонайменше поки не закінчиться війна

Україна закликає західних союзників бойкотувати російську культуру, щонайменше поки не закінчиться війна
.

н7 грудня у виданні The Guardian зʼявилась стаття міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. У ній він закликає країни західного світу бойкотувати російську культуру та припинити виконувати музику Чайковського та інших російських композиторів до закінчення війни.

Ткаченко стверджує, що такий "культурний бойкот" не означатиме "скасування Чайковського", а буде "призупиненням виконання його творів до тих пір, поки Росія не припинить своє криваве вторгнення".

Він стверджує, що такий крок є правильним з огляду на те, що війна є "цивілізаційною битвою за культуру та історію", в якій Росія активно "намагається знищити нашу культуру та пам'ять", наполягаючи на тому, що дві держави становлять єдиний народ.

"Російська культура використовується представниками Кремля для виправдання своєї жахливої війни", – додає Ткаченко.

Попри його спроби, ця війна відкрила вікно можливостей для українців бути побаченими і почутими. Через біль і трагедію ми заново відкриваємо для себе українську культуру.

"Широкому загалу відомо, що відомий різдвяний гімн "Carol of the Bells" має українське походження: це українська народна мелодія "Щедрик", з якої геніальний український композитор Микола Леонтович створив світовий шедевр", — зазначив міністр культури.

Україна закликає західних союзників бойкотувати російську культуру, щонайменше поки не закінчиться війна
Балет "Лускунчик". ХНАТОБ

Однак, з наближенням різдвяного сезону, "Лускунчик" Чайковського все одно стає основною зимовою програмою балетних труп від Нью-Йорка до Лондона, пише The Guardian.

"Презентація великих історичних творів, таких як "Лускунчик", у виконанні міжнародного складу танцюристів, має стати потужною заявою про те, що Чайковський — сам українського походження — і його твори звертаються до всього людства, в прямій і потужній опозиції до вузького і націоналістичного погляду на культуру, який просуває Кремль", — заявив речник Лондонського Королівського балету.

Директор La Scala не вважає відкриття сезону російською оперою підігруванням пропаганді

Речник Англійського національного балету зазначив, що хоча компанія "солідарна з усіма, хто постраждав від російського вторгнення в Україну", програма залишиться незмінною.

Виконавча директорка Лондонського симфонічного оркестру Кетрін Макдауелл заявила: "Ми продовжуємо виконувати російську музику минулого". Вона також зазначила, що оркестр продовжує працювати з російськими артистами, "які не ототожнюють себе з нинішнім керівництвом".

"Я не думаю, що це доречно як для творчої організації-новатора скасовувати, ставити на паузу або піддавати самоцензурі, в нашому випадку, чудову музику, яка заслуговує на те, щоб бути виконаною і почутою"
Девід Батчервиконавчий директор манчестерського оркестру "Халле"

Батчер додає: "Хоча ми в "Халле" ненавидимо вторгнення Путіна в Україну, (...) ми, як союзники України, виступаємо проти російської держави, а не проти її народу чи культури". У найближчій програмі оркестру заплановано виконання творів Стравінського та Шостаковича.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок