Росіяни вивезли всі фонди Каховського історичного музею до Криму

Росіяни вивезли всі фонди Каховського історичного музею до Криму

Росіяни вивезли всі фонди Каховського історичного музею до Криму
. Фото: esu.com.ua

24 листопада пресслужба Центру національного спротиву повідомила, що росіяни вивезли до окупованого Криму фонди Каховського історичного музею.

"Росіяни продовжують розграбовувати культурні, наукові та освітні заклади на ТОТ. Це є частиною політики ворога, як спрямована на знищення української нації, адже саме музеї досліджують й зберігають народну пам’ять", – йдеться у повідомленні.

У музеї зберігалось понад 16 тис. одиниць експонатів. Серед них – антропоморфні стели ямної культури (III тис. до н.е.), давньогрецькі амфори (III-II тис. до н.е.), навершя булави катакомбної культури (II тис.до н.е.), скіфські ритуальні навершя (V ст. до н.е.), золота сарматська сережка (III-I ст. до н.е.), половецькі кам’яні жінки (XI-XII ст. н.е.), ранньосередньовічні люстра та ін.

Також у музеї була представлена колекція  вогнепальної та холодної турецької зброї кінця XVIII- XIX ст.

В Іспанії покажуть картини українських художників, які вивезли за кілька годин до ракетного обстрілу

Раніше росіяни вивезли експозицію та архіви Херсонського обласного художнього музею ім. Олексія Шовкуненка. У постійній експозиції музею був іконопис XVII-початку XX століття, українське мистецтво ІІ половини XIX-початку XX століття.

Частину з вкраденого вдалось ідентифікувати на фотографіях у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.

Агенство АР з посиланням на заяви української влади раніше розповідало, що пограбування росіянами українських музеїв та вивезення культурної спадщини оцінюється у промислових масштабах.

Загалом окупанти викрали близько 15 тисяч музейних експонатів з Херсону.

Постійна Представниця Президента України в Автономній республіці Крим Таміла Ташева порівняла це з подіями Другої світової війни. І додала, що всі винні у викраденні історичних і культурних цінностей будуть притягнуті до відповідальності, а Росія буде змушена повернути експонати та відшкодувати знищене.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок