Політехнічний університет Каталонії у Барселоні (Іспанія) закрив фотовиставку з роботами бійця полку "Азов", захисника "Азовсталі" Дмитра Козацького (з позивним Орестом) за нібито нацистські погляди автора. Однак стало відомо це після відповіді самого Козацького у соцмережі 15 листопада.
Виставка почалась в університеті ще 18 жовтня. А вже 13 листопада виш зняв роботи українця, зазначивши у своєму Twitter: "Повідомляємо, що роботи були вилучені і що Університет не знав про ідеологію особи, яка їх підписувала. Університет радикально відкидає нацизм та шкодує про ситуацію, що склалася".
Скасування показу вимагав Анатолій Шарій, котрий закликав людей масово скаржитися на виставку. На його думку, фотороботи Козацького містять "нацистські погляди". Зокрема він додав до свого поста фото, де кетчупом на піці зображувався нацистський символ.
Сам "Орест" у Twitter написав, що проти нього запустили кампанію з дискредитації. Він пояснив, що зробив знімки з метою висміювання меседжів російської пропаганди про нацизм в Україні: "Ці фотографії та дописи дійсно були мною опубліковані, але потрібно знати контекст".
"Жодним чином я б ніколи не підтримував і не підтримую жахливі дії Третього Рейху та Гітлера. Тим паче, що нині ми боремося з прямою наступницею нацизму у світі – Російською Федерацією, – написав Козацький. – Не йдіть за російською пропагандою і не шукайте нацизму там, де його немає!"
У берлінській підземці виставити фото українців, які ховаються від ракет у метро
Дмитро Козацький із позивним "Орест", відомий також як "Очі "Азовсталі"". Він є автором більшості фотографій із заводу, що захищався від російських атак, його роботи публікувалися в багатьох світових ЗМІ.
Раніше він отримав премію цьогорічного фестивалю Kharkiv MeetDocs за фільм "Останній день на Азовсталі". А дві світлини здобули золото та срібло фотовиставки Prix de la Photographie Paris.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!