Держкіно призупиняє дію наказу щодо реорганізації "Довженко-Центру" до завершення експертної оцінки колекцій

Держкіно призупиняє дію наказу щодо реорганізації "Довженко-Центру" до завершення експертної оцінки колекцій

Держкіно призупиняє дію наказу щодо реорганізації "Довженко-Центру" до завершення експертної оцінки колекцій
. Фото: УНІАН

Пресслужба Держкіно 15 листопада повідомила, що дія наказу від 05.08.2022 №100 щодо реорганізації ДП "Національний центр Олександра Довженка" призупиняється до завершення експертної оцінки колекцій Центру, проведення повного аудиту його діяльності та обрання нового керівника.

Таке рішення прийняли після ініційованої міністром культури Олександром Ткаченко наради за участі представників Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами.

У Держкіно стверджують, що "не мали можливості повною мірою дослідити діяльність Центру, оскільки для проведення аудиту не було надано документів у повному обсязі". Тому вони готують запит до Державної аудиторської служби, щоб провести його.

Також у Держкіно ініціюють проведення експертної оцінки колекцій Центру, та зазначаються, що Фонд і музей інституції залишаться в тому статусі, в якому вони перебувають нині, тобто як цілісний майновий комплекс.

"Протистояння бюрократів і митців, невігласів і людей освічених": Юрій Макаров про події навколо "Довженко-Центру"

У пресслужбі додали, що "Наказ про порядок конкурсного відбору зараз перебуває на фінальній стадії, вже зареєстрований у Міністерстві юстиції України та має бути опублікований для набрання чинності найближчим часом".

Також у заяві Держкіно повторює тези, висловлені паном Ткаченком щодо необхідності розпочати процес надання "Довженко-Центру" статусу Національного, що мало б убезпечити його майно від використання не за призначенням, а також вирішити питання реорганізації у державну організацію, що дозволить закладу працювати за профілем, як музей та архів.

Держкіно призупиняє дію наказу щодо реорганізації "Довженко-Центру" до завершення експертної оцінки колекцій
Держкіно призупиняє дію наказу щодо реорганізації "Довженко-Центру" до завершення експертної оцінки колекцій. Фото: Tkachenko.UA/Telegram

Що відомо

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
  • 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія".
  • 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру".
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею сталаЮлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
  • 8 листопада представники "Довженко-Центру" та ЗМІ зустрілись із призначеною Держкіно в.о. генеральної директорки Юлією Каждан та заступником голови Держкіно Максимом Александровим на сходах до закладу. Усередину співробітники Центру їх не пустили.
  • 10 та 11 листопада працівники СБУ, поліції та прокуратури проводили обшуки в Центрі. За словами співробітників, шукали документи, повʼязані із колишнім директором та забудовником. Залишаючи будівлю, силовики не надали працівникам установи копії протоколу, а також забрали печатку ДЦ.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок