"Я до діяльності кіно не маю жодного стосунку": Каждан поговорила із журналістами про свою роботу в "Довженко-Центрі"

"Я до діяльності кіно не маю жодного стосунку": Каждан поговорила із журналістами про свою роботу в "Довженко-Центрі"

"Я до діяльності кіно не маю жодного стосунку": Каждан поговорила із журналістами про свою роботу в "Довженко-Центрі"
. Фото: Суспільне

2 листопада Держкіно відсторонило Олену Гончарук від виконання обовʼязків в.о. генеральної директорки "Довженко-Центру", і призначило натомість Юлію Каждан, котра раніше займалась бухгалтерським обліком і заснувала кінологічний центр. Пізніше 4 листопада у телефонній розмові з журналістами "Слідства.Інфо" вона сказала, що її не цікавлять музейна та архівна справи.

"Я хочу, щоб ви розуміли: я до діяльності кіно не маю жодного стосунку. Моя робота стосується виключно з’ясування аналізу господарської діяльності" – зазначила вона.

На питання, чи не складно буде поєднувати і "Довженко-Центр", і кінологічний центр, і гіпноз пані Каждан зазначила, що це все хобі та "для душі", а процесами щодо кіно вона займатися не буде.

Також нова в.о. генеральної директорки зауважила, що не планує подаватися на конкурс, бо погодилась на цю посаду тільки на два місяці: "Мені це не цікаво, тому що мене не цікавить архівна і музейна справи. (…) я не маю відношення ні до архівної справи, ні до музею. Я не буду втручатися у їхню діяльність".

Водночас на питання, у чому її мотивація працювати у інституції та чому погодилася на пропозицію, пані Каждан відповіла: "Працювати! Я — юрист корпоративного права. Я знаю свою справу, я працюю багато років… Мені стало цікаво, що робиться у "Довженко-Центрі".

Що відбувається з Довженко-центром. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО
"Я до діяльності кіно не маю жодного стосунку": Каждан поговорила із журналістами про свою роботу в "Довженко-Центрі"
Фільмофонд "Довженко-Центру". Фото: Довженко-Центр

У розмові пані Юлія зауважила, що їй запропонували цю роботу, а вона погодилася, однак ухилилася від відповіді на запитання, хто саме запропонував їй стати очільницею. Спочатку вона сказала, що взагалі не знайома з керівницею Держкіно, а після цього зазначала, що не пам’ятає, коли востаннє спілкувалася з Мариною Кудерчук.

"Ні, ми не знайомі. Я не бачу сенсу далі розмовляти", — сказала пані Каждан.

Разом з тим на питання чому вона все ж таки прийняла пропозицію пані Кудерчук, додала: "А чому я мала не погодитися?"

"Довженко-Центр": "Ми будемо саботувати співпрацю з Каждан, якщо будуть вчинятися протиправні дії"

Також вона відмовилась розповісти, які має плани щодо подальшої роботи у "Довженко-Центрі": "Поки що план дій тільки полягає в тому, що мене повинні провести по реєстрах. Я маю відповідно до законодавства приступити до своєї роботи. (...) Фінансово-господарська діяльність, тільки це".

Пізніше у ромові пані Каждан зауважила: "Я повинна проаналізувати господарську діяльність за останні роки. Все. Зробити висновок і на цьому моя робота закінчується. Ніяких звільнень, ніякої ліквідації. Більше того, Центр не ліквідується".

Повну версію бесіди з новою очільницею "Довженко-Центру" можна прочитати тут.

Що відомо

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб.
  • У "Довженко-Центрі" заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. А у Держкіно стверджують, що зараз центр є неефективним, а реорганізація дозволить, у тому числі відродити українську анімацію. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 23 серпня до Кабінету міністрів звернулись представники коаліції Реанімаційного пакета реформ (РПР) із закликом скасувати наказ.
  • 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
  • 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія".
  • 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру".
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
"Є інституція, яку страшенно поважаю. Є і може не бути": як у соцмережах реагують на реорганізацію "Довженко-Центру"

Більше про ситуацію навколо реорганізації "Довженко-Центру" та нової в.о. генеральнох директорки дивіться в відеоблозі журналістки Суспільне Культура Олесі Котубей.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок