На Takflix випустили дебютний фільм Мантаса Кведаравічуса, частина з вартості квитків піде на благодійність

На Takflix випустили дебютний фільм Мантаса Кведаравічуса, частина з вартості квитків піде на благодійність

На Takflix випустили дебютний фільм Мантаса Кведаравічуса, частина з вартості квитків піде на благодійність
. кадр із фільму

3 листопада стало відомо, що дебютний фільм литовського режисера Мантаса Кведаравічуса додали до онлайн-кінотеатру українського кіно Takflix. Половину вартості квитків передадуть на підтримку маріупольців, що змушені були покинути свої домівки та на евакуацію з Маріуполя.

Психологічна драма "Парфенон" присвячена дослідженню пам’яті. За сюжетом, герой фільму пригадує своє життя в дешевому борделі в Афінах. У спогадах – історії повії, гангстера і реставраторки ікон, яка насправді не вірить у Бога.

Одну із ролей зіграла Рита Бурковська (вона також знімалась у фільмі "Бачення метелика", режисер Максим Наконечний). Саме цей фільм був повнометражним дебютом акторки. Щоб вжитися в роль, вона два місяці писала ікони в Лаврі.

"Довженко-Центр" оцифрував мультфільм про біологічну зброю "Марс XX"

Режисером-постановником фільму став В’ячеслав Цвєтков, який також зняв "Маріуполіс" Кведаравічюса та "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик.

Перед зйомками режисер 3 роки проводив етнографічні дослідження в Афінах, Стамбулі та Одесі.

Інші фільми Мантаса Кведаравічюса – "Маріуполіс" та "Маріуполіс 2" – можна буде подивитися у межах спеціального випуску "Надзвичайний стан" від фестивалю документального кіно Docudays UA 11 листопада, або з 17 листопада в українських кінотеатрах.

Литовського режисера наприкінці березня 2022 року взяли в полон і вбили російські військові під час зйомок "Маріуполіс 2" у Маріуполі.

Раніше на Takflix додали документальний фільм-колаж "Так мут співати" про українські сороміцькі пісні.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок