Росіяни пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського у Новій Каховці

Росіяни пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського у Новій Каховці

Росіяни пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського у Новій Каховці
. Фото: Новокаховська міська територіальна громада/Facebook

У тимчасово окупований Новій Каховці росіяни обікрали картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського. Про це 2 листопада повідомила Новокаховська міська рада на своїй сторінці у Facebook.

"Вчора, 1 листопада, з тимчасово окупованої Нової Каховки прийшла звістка про те, що з картинної галереї масово вивозилися художні фонди: твори живопису, графіки, скульптури", – йдеться у повідомленні.

Картинна галерея ім. А.С. Гавдзинського заснована 4 листопада 1967 року як художній відділ Херсонського краєзнавчого музею. Художні фонди налічували понад 1200 експонатів, серед яких унікальна колекція з 297 творів живопису та графіки А.С. Гавдзинського, колекція офортів народного художника України В.Ф. Мироненка, колекція ілюстрацій народного художника України В.Г. Литвиненка та багато інших.

Заповіт Юрія Косіна: "Шукайте красу в собі і у світі!". Пішов із життя великий майстер світлин

Виконавчий комітет Новокаховської міської ради готує офіційне звернення до відповідних правоохоронних органів про скоєння злочину.

Росіяни пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського у Новій Каховці
Росіяни пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського у Новій Каховці. Фото: Новокаховська міська територіальна громада/Facebook

"Цей акт мародерства став продовженням масових грабунків російськими окупантами закладів культури, медицини та інших установ міста Херсон та Херсонської області після об’явлення окупаційною владою евакуації населення через ймовірний контрнаступ Збройних сил України", – кажуть у міській раді.

В інтерв’ю агентству АР міністр культури України Олександр Ткаченко заявляв, що росіяни повикрадали експонати у майже в 40 українських музеях. Пограбування та руйнування культурних об’єктів завдало збитків, які оцінюються сотнями мільйонів євро.

В Одеському художньому музеї показали, на що витратили кошти ЮНЕСКО

З Мелітопольського краєзнавчого музею зникла золота тіара, інкрустована коштовним камінням, створена майстрами близько 1500 років тому.

Міська рада Маріуполя у вигнанні заявила, що російські війська викрали понад 2000 експонатів з музеїв міста. Серед найцінніших предметів були старовинні релігійні ікони, унікальний рукописний сувій Тори, 200-річна Біблія та понад 200 медалей.

Також викрадені роботи художників Архипа Куїнджі, який народився в Маріуполі, та уродженця Криму Івана Айвазовського.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок