На сьогодні МКІП вдалось верифікувати понад 550 пошкоджених росіянами культурних обʼєктів

На сьогодні МКІП вдалось верифікувати понад 550 пошкоджених росіянами культурних обʼєктів

На сьогодні МКІП вдалось верифікувати понад 550 пошкоджених росіянами культурних обʼєктів
. Зруйнований російським обстрілом музей Григорія Сковороди на Харківщині. Травень 2022 рік. Фото: t.me/synegubov

Міністерство культури та інформаційної політики на сьогодні верифікувало понад 550 пошкоджених росіянами об'єктів культурної спадщини. Про це 26 жовтня під час міжнародної науково-практичної конференції "Культурна спадщина в умовах війни: захист, збереження та реставрація" повідомила заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

"Цифри по зруйнованих об'єктах культурної спадщини, верифікованих на зараз, такі: понад 550 епізодів руйнувань або пошкоджень, 171 об’єкт зі статусом пам’ятки, 146 об’єктів цінної історичної забудови, 58 пам’ятників та творів мистецтва, а також 44 музеї", — розповіла вона.

За словами Чуєвої, до збирання інформації про уражені об'єкти активно долучаються обласні адміністрації: "Зараз ми маємо статистику від областей: близько 1000 пошкоджених культурних об’єктів й інституцій, частина з яких розташована у звичайних сучасних будівлях, як, наприклад, клубні заклади, мистецькі школи тощо".

Вона також зауважила, що ступінь руйнувань об'єктів потребує додаткового підтвердження, однак бракує інформації, зокрема, з тимчасово окупованих територій.

У центрі Києва відремонтують будинки, пошкоджені ракетним ударом росіян

Також Чуєва закликала "відповідально ставитися до збереження історичного середовища, незалежно від того, мають об'єкти статус пам’ятки чи ще не ідентифіковані як такі", що стосується, зокрема, археологічних об'єктів.

Посадовиця наголосила, що проводиться робота в напрямку реставрації та консервації зруйнованих пам’яток культури, зокрема й завдяки підтримці партнерів: "Україна наразі має безпрецедентну підтримку світу. (...) Колеги з Польщі, Німеччини, а також з ЮНЕСКО з нами на зв’язку".

Музеєм Марії Примаченко можна пройтися у 3D-турі

Міжнародна науково-практична конференція "Культурна спадщина в умовах війни: захист, збереження та реставрація" проходить у Києві. Її учасники обговорюють питання захисту, збереження та реставрації об'єктів нерухомої культурної спадщини та культурних цінностей, що зазнали великої шкоди внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Захід проходить під патронатом ЮНЕСКО та за сприяння Ради Європи.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок