На початку жовтня 2022 року в Києві запрацювала робоча група, яка повинна повністю усунути з публічного простору столиці всі радянські пам’ятники та символіку, пов’язані з культурою та історією Росії та СРСР. Музей історії Києва готовий взяти їх та зробити частиною експозиції. Про це 18 жовтня повідомило видання "Великий Київ" з посиланням на генеральну директорку музею Діану Попову.
"Подібні предмети ще не представлені в музейній колекції, тож могли би стати важливим доповненням для майбутньої розповіді про міський простір Києва, його ідеологічне маркування", – зазначила вона.
У переліку об’єктів, затверджених до знесення, — демонтована ще у квітні композиція під Аркою, а також розташована поряд композиція на честь Переяславської ради; кінна статуя Щорса; серп і молот на мосту Патона та погруддя Пушкіна біля Транспортного університету, яке днями, не дочекавшись виконання рішення, повалили невідомі.
У Держкіно вважають, що приватизація не вплине на діяльність "Довженко-Центру"
"Об’єкти, які несуть певну мистецьку цінність і є історичними можна було б зберегти, але такий музей має бути наповнений правильними сенсами. Щоб це не був музей радянської архітектури, або пострадянського модернізму, — додає член правління Національного українського молодіжного об’єднання Олег Слабоспицький. — Це не має бути місце, де просто скинуті скопом всі пам’ятники. Він має змінювати свідомість, бути музеєм російсько-радянської окупації".
Наприкінці вересня активісти запустили флешмоб "Знеси мене повністю", у межах якого закликають демонтувати памʼятники російським діячам — на памʼятниках Щорсу та Олександру Пушкіну на проспекті Перемоги зʼявились написи "Знеси мене" й "Демонтуй мене".

В Італії приберуть фото Муссоліні зі стіни міністерства
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!