Чорногорія та Північна Македонія відмовилися від участі у Євробаченні, а Кіпр оголосив свого учасника

Чорногорія та Північна Македонія відмовилися від участі у Євробаченні, а Кіпр оголосив свого учасника

Оновлено
Чорногорія та Північна Македонія відмовилися від участі у Євробаченні, а Кіпр оголосив свого учасника
. Фото: zabulonov/Instagram

17 жовтня з посиланням на заяви національних мовників Чорногорії та Північної Македонії британський канал BBC повідомив, що ці країни відмовилися від участі. Водночас музикант Ендрю Ламброу у своєму Instagram розповів, що представлятиме Кіпр на конкурсі 2023 року.

За інформацією BBC, причиною відмови Чорногорії та Північної Македонії стала висока вартість участі у конкурсі сума внеску залежить від розміру країни, але після дискваліфікації Росії у 2022 році внесок для деяких країн зріс.

Оскільки точна кількість країн-учасниць поки невідома, і оскільки цей внесок є різним для кожної країни, виходячи з принципу солідарності, – не можна поки що оцінити, чи зросте він для усіх.

Росію відсторонили від участі в Євробаченні за зверненням Суспільного мовника України до Європейської мовної спілки ще 25 лютого 2022 року.

Як зазначається у зверненні, ЄМС знадобилося 36 годин, щоб зрозуміти, що участь Росії-агресора на "Євробаченні" є неприйнятною: "Конкурс пісні "Євробачення" повинен "об'єднувати народи та святкувати різноманітність через музику", але за останній тиждень Росія ясно показала, що вона не зацікавлена ні в об'єднанні народів, ні у святкуванні різноманітності".

"Крім значних витрат на реєстраційні внески, а також витрат на перебування у Великій Британії ми також зіткнулися з відсутністю інтересу з боку спонсорів, тому ми вирішили направити наявні ресурси на фінансування поточних і запланованих національних проєктів", – заявив чорногорський суспільний мовник RTCG.

Суспільне Мовлення і BBC підписали Меморандум про співпрацю під час Євробачення-2023

Суспільний мовник Північної Македонії зазначив, що відмова від участі у конкурсі продиктована "збільшенням реєстраційного внеску й енергетичною кризою у країні".

Пісенний конкурс Євробачення є некомерційним заходом, тому в основному фінансується коштом:

  • внесків мовників-учасників (так званий внесок за участь), що разом становить 6,2 млн євро. Цей внесок є різним для кожної країни, виходячи з принципу солідарності, згідно з яким найсильніші плечі несуть найбільшу вагу. Кожен мовник-учасник на власний розсуд вирішує, чи бажає він оприлюднювати фінансові деталі своєї участі;
  • внесок мовника-організатора, як правило, становить від 10 до 20 мільйонів євро, залежно від місцевих обставин та наявних ресурсів;
  • внесок приймаючого міста, як фінансовий, так і "в натуральній формі" (наприклад, покриття витрат на брендинг міста, супутні заходи, безпеку і т.д.);
  • комерційні надходження від спонсорських угод, продажу квитків, телевізійного голосування та сувенірної продукції, які варіюються з року в рік.

Водночас Кіпр визначився зі своїм представником. Ним став музикант Ендрю Ламброу. Пісню поки не оголосили.

Рішення відправити Ламброу на Євробачення від Кіпру ухвалила 17 жовтня кіпрська радіомовна корпорація (CyPB). Минулого року музикант змагався за право представляти Австралію на Євробаченні-2022.

Суспільне мовлення отримало майже 400 заявок на Нацвідбір Євробачення-2023

Зазначимо, що 67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні наступного року прийматиме Ліверпуль. Конкурс відбудеться у Великій Британії після перемоги Kalush Orchestra в Турині цього року через те, що захід не можна провести в Україні з міркувань безпеки.

Гранд-фінал Пісенного конкурсу Євробачення-2023 відбудеться на арені Liverpool 13 травня, а півфінали пройдуть 9 й 11 травня.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок