"Ми були єдині в Києві, хто працював під час війни": якими є наслідки обстрілу для Науково-природничого музею

"Ми були єдині в Києві, хто працював під час війни": якими є наслідки обстрілу для Науково-природничого музею

"Ми були єдині в Києві, хто працював під час війни": якими є наслідки обстрілу для Науково-природничого музею
. Фото: Big Kyiv

Національний науково-природничий музей НАН України 10 жовтня потрапив під вибухову хвилю російських обстрілів Києва. Працівники музею знайшли на території шматки від ракети. Суспільне поспілкувалося з директоркою з музейної та наукової роботи Оксаною Червоненко про завдані збитки, роботу музею під час війни й про плани відновлення.

Про руйнування

Вікна з першого по третій поверх зруйновані, вибухова хвиля через двері розбила вікно навпроти, дивом залишилися цілими колекції. Був такий вибух, що прибиральниця на четвертому поверсі просто впала. Шкода вітрину, там дороговартісне скло, важко везти і замовляти. Збитки — найменше мільйон двісті тисяч на три поверхи. Будівля — пам'ятка архітектури національного значення, проєктував академік Альошин.

4 колекції, до 2 млн одиниць зберігання. Ми були єдині в Києві, хто працював під час війни, інші музеї свої колекції поховали. У нас немає такої можливості, бо експонати занадто великі.

Про відновлення

Вікна треба встановити якомога швидше, поки дощів немає, бо якщо вони будуть, у нас специфічна колекція і художні форми мають бути захищені. Навіть каміння — неможливо, щоб воно залишалося відкритим. Тим паче природничі предмети: кістки, опудала — це буде просто жах, якщо на них піде грибок. Ми втратимо цю колекцію, а поновити її неможливо. Тому що все, що тут збиралося нашими попередниками, зібрали за багато років, за століття, можна сказати, з усіх куточків світу. Тепер такої можливості просто немає. Можливо, і тих тварин вже немає, які тут були.

Ми відчуваємо підтримку від наших відвідувачів, люди нам скидають гроші, від 50 грн і хто скільки може. Відреагували дуже швидко Міністерство культури, вони вже привезли нам ОСБ, яким ми маємо закрити вікна, але це не вирішення питання. По-перше, це денне світло, а по-друге, це провітрювання. Якщо не буде провітрювання, то ми також отримаємо грибок.

Червоний корпус, музеї, "Український дім": будівлі яких культурних інституцій пошкодили російські ракети. Фоторепортаж
"Ми були єдині в Києві, хто працював під час війни": якими є наслідки обстрілу для Науково-природничого музею
Фото: Національний науково-природничий музей НАН України

Науково-природничий музей, який потрапив під вибухову хвилю, 10 жовтня опублікував пост-прохання про фінансову підтримку. За їхніми словами, "57 вікон в експозиціях музею потребують хоча б віконниць".

Уже наступного дня вони опублікували пост-подяку за надіслані кошти: "Ми вражені, що десятки наших підписників відгукнулися на заклик про допомогу Природничому Музею!" У цьому пості музей залишив також контакт директорки з музейної та наукової роботи для тих, хто має змогу допомогти музею матеріалами.

У зв'язку з пошкодженням будівлі музей зачинений до 16 жовтня включно.

Музеї Києва, які постраждали від обстрілу, звернулися по допомогу у відновленні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок