Музеї Києва, які постраждали від обстрілу, звернулися по допомогу у відновленні

Музеї Києва, які постраждали від обстрілу, звернулися по допомогу у відновленні

Музеї Києва, які постраждали від обстрілу, звернулися по допомогу у відновленні
. Фото: Музей Ханенків

10 жовтня у Києві внаслідок російських обстрілів пошкоджено кілька закладів культури та освіти. Серед них – Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків і Національний науково-природничий музей НАН України, які були змушені закрити двері для відвідувачів і звернутись по допомогу у відновленні.

У Музеї Ханенків поки що оцінюють пошкодження, але у будівлі постраждали вікна. Колекція експонатів була убезпечена ще з початку повномасштабного вторгнення Росії, також відомо, що ніхто з працівників внаслідок обстрілу не постраждав.

"Ми вже перекрили їх та винесли уламки скла. За це дякуємо друзям та волонтерам музею!", – повідомили на офіційній сторінці музею у Facebook. Там же залишили і реквізити благодійної організації "Фонд "Міжвухами".

Музеї Києва, які постраждали від обстрілу, звернулись по допомогу у відновленні
Музей Ханенків після ракетного обстрілу 10 жовтня. Фото: Офіс Президента

Крім того, постраждала будівля Національного науково-природничого музею. Вибуховою хвилею було вибито вікна з боку внутрішнього двору музею в експозиційних залах геологічного, палеонтологічного та зоологічного відділів. Самі експонати не постраждали.

"Наразі ми змушені звернутися по допомогу. Нам вкрай необхідні матеріали або кошти на придбання матеріалів для оперативного ремонту вибитих вікон", – повідомили на сторінці музею у Facebook, де ви зможете знайти реквізити.

Музеї Києва, які постраждали від обстрілу, звернулись по допомогу у відновленні
Наслідки обстрілу в Національному науково-природничому музеї НАН України. Фото: Національний науково-природничий музей НАН України

10 жовтня також постраждали: Київська картинна галерея, парк Шевченка, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича, Інститут філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Сильних пошкоджень отримали штаб-квартира Міністерства освіти і науки України та Київський міський будинок учителя.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок