Ткаченко розповів про крадіжки росіянами пам'яток культури на тимчасово окупованих територіях

Ткаченко розповів про крадіжки росіянами пам'яток культури на тимчасово окупованих територіях

Ткаченко розповів про крадіжки росіянами пам'яток культури на тимчасово окупованих територіях
. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Фото: Facebook/Олександр Ткаченко

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко 25 вересня заявив у інтерв'ю для польського видання PAP про знищення та крадіжки росіянами пам'яток культури на тимчасово окупованих територіях.

"Ми бачимо варварство на окупованих територіях. Ми не маємо достовірних даних про дії росіян щодо експонатів, які ми не встигли вивезти в безпечні місця, тому що в перші дні війни було досить важко зрозуміти, де знаходяться безпечні місця, — зазначив він. — Проте щодо деяких місць, наприклад музею Архипа Куїнджі в Маріуполі, ми маємо задокументовані докази того, що росіяни запакували картини та перевезли їх у Росію".

Американські некомерційні організації видали грантів на суму $180 тисяч для підтримки українських митців

Міністр додав, що зараз відомо про 500 повністю знищених пам'яток, проте згідно з даними облдержадміністрацій, ця цифра може складати понад 900 зруйнованих об'єктів.

Ткаченко розповів про крадіжки росіянами пам'яток культури на тимчасово окупованих територіях
Знищені росіянами половецькі баби на горі Кременець. Пошкоджена вибухом половецька баба в Ізюмі. Вересень 2022 року. Фото: t.me/otkachenkokyiv

Ткаченко також розповів, що готується зустріч міністрів культури Європейського Союзу на якій міністрам Польщі, Литви Чехії та Словаччини будуть запропоновані три напрямки підтримки української культури та ЗМІ: "Це підтримка і захист обʼєктів української національної спадщини, які були пошкоджені чи зруйновані росіянами, це підтримка українських митців, тому що у нас немає грошей у бюджеті зі зрозумілих причин. І їм ця підтримка потрібна, особливо незалежним митцям".

Росіяни пошкодили тисячолітніх половецьких баб біля Ізюму. Пам'ятки планують евакуювати

А також підтримка українських ЗМІ, яким не вистачає фінансування через скорочення рекламного ринку: "Нам необхідно підтримувати не стільки українських журналістів, що працюють за кордоном, скільки тих, що залишились в Україні. Тому, що в першу чергу саме вони розповідають, що насправді відбувається в країні".

Ткаченко також відзначив, що після війни українська культура вийде на "абсолютно новий рівень за межами України".

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок