На честь героїв "Азовсталі" встановлять меморіал на Співочому полі. Там також буде місце поховання

На честь героїв "Азовсталі" встановлять меморіал на Співочому полі. Там також буде місце поховання

На честь героїв "Азовсталі" встановлять меморіал на Співочому полі. Там також буде місце поховання
. Фото: УП

На схилах Дніпра в Києві планують встановити меморіал на честь героїв "Азовсталі". Візуалізацію майбутнього меморіалу розробив архітектор, який служив у "Азові". Про це розповіла в інтерв’ю "УП" керівниця патронатної служби полку "Азов" Олена Толкачова.

Наразі проєкт знаходиться на розгляді у КМДА. Меморіал хочуть встановити до зими, але, за словами Толкачової, архітектурна форма, яку планують втілити, "доволі масштабна і складна". За її словами, обране місце підходить за всіма архітектурними і візуальними нормами, адже неподалік є меморіал воїнам Другої світової війни, встановлено державний прапор.

"Локація дуже вдала, і єдине, що зараз нас зупиняє, — це останнє слово влади. Наразі є ряд бюрократичних процедур, які зараз абсолютно недоречні. І влада розглядає питання, як вирішити це якнайшвидше, бо з цим вже затягувати не можна", — говорить вона.

Крім зведення комплексу, плануються також реконструкція сходів, що ведуть від набережної Дніпра, облаштування доріжок та зелених насадженнь.

"Незламний Херсон": директор Херсонського театру Олександр Книга про окупацію, власне викрадення та роботу

За словами Толкачової, перед створенням комплексу необхідно розпочати процес поховання воїнів. Урни з їхнім прахом перебувають у крематорії, але деякі родичі забрали їх додому. Також частина родин не хоче кремувати тіла своїх близьких, тож чекає на можливість поховання.

"Є велика проблема, що є мами, які не хочуть кремувати тіла з релігійних міркувань, але вони сказали, що будуть чекати меморіал, аби поховати хлопців разом. І вони чекають, не ховають дітей.

Тіла досі зберігаються у моргах в рефрижераторах, тому ми звертаємося зараз до президента пана Зеленського допомогти нам терміново розпочати процес поховання загиблих героїв на території, яку ми обрали під меморіал", — говорить Олена Толкачова.

"Це фільм про роздрукований біль" – автори та героїні про документальний фільм "Далі"

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок