Команда українського фільму режисера Антоніо Лукіча "Люксембург Люксембург", який відібрали для участі у конкурсній програмі "Orizzonti" Венеційського кінофестивалю, вийшла на фотокол кіноогляду з антивоєнними плакатами. Про це стало відомо зі світлин журналістів, опублікованих у мережі.
"Уявіть собі фільми без батьків. З початку російського вторгнення тисячі українських дітей лишилися без батьків", – написано на плакатах.
Режисер та актори стрічки Раміль та Аміль Насирови з гурту "Курган & Agregat" вийшли у футболках з принтом у вигляді вишитого тризуба, а акторка Алла Самойленко – у футболці з написом "Свободу захисникам "Азовсталі".
"Люксембург, Люксембург" — це друга повнометражна робота режисера після "Мої думки тихі". Фільм розповідає про братів-близнюків, які намагаються дати раду власному життю, в якому раптово з’являється давно зниклий батько.
Також у кінофестивалі бере участь нова монтажна стрічка Сергія Лозниці, яка продовжує його ж "Бабин Яр: Контекст". "Київський процес" – хроніка суду над нацистськими злочинцями у столиці радянської України у січні 1946 року.
На Венеційському фестивалі й інші зірки звертали увагу на Україну. Французька акторка Катрін Денев, яка цьогоріч за досягнення в кінематографі отримала спеціальну нагороду "Золотого лева", вийшла із прикріпленою на сорочці прикрасою у вигляді українського прапора.
А британська акторка Тільда Свінтон зʼявилася на пресконференції з жовтим волоссям. Своє рішення акторка пояснила тим, що вважає честю носити на собі половину українського прапора.
Як підтримують Україну у світі під час війни
- Південнокорейський музикант заспівав українською пісню Дорофєєвої та Пивоварова "Думи"
- К-поп і війна в Україні: хто підтримав, а хто продовжує працювати з Росією
- Учасник Євробачення-2022 Малік Гарріс озвучив історію про зруйнований росіянами маєток у Тростянці
- Японська поетка ініціювала міжнародний проєкт з написання хайку, присвячений Україні
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!